$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

YENİDEN MERHABA

YENİDEN MERHABA
  • 24.11.2016

İlk haber yayın hayatına başladıktan 2 ay sonra ben de makale yazmaya başladım. Bugün geriye dönüp baktığımda aradan 24 yıl geçtiğine inanmak beni hem ürkütürken hem de şaşırtıcı geliyor. İlk Haber de 10 yılı aşan süreçte iyisiyle kötüsüyle hayatımda iz bırakan olaylar yaşadım. Gün geldi övüldük, gün geldi sövüldük gün geldi mahkemelerde süründük yargılandık beraat ettik ceza aldık.

Ama 24 yıl önce Bandırma basın hayatında şablon yada klasik anlamda haber yayıncılığını , köşe yazarlığı formatını daha genel anlamda yerel basın anlayışını kökünden değişime uğrattık. Şahsım adına şunu söyleyebilirim ki bütün bunlara rağmen Bandırma da yerel basın günümüzde dahi tam olarak yerli yerine oturmuş ve kurumsallaşmış durumda ne yazık ki değil.

Her ne kadar ülkenin sosyal ve siyasal atmosferi  yerel basına bu imkanları tanımıyor olsa da yine de kentimizden çok fazla nitelikli gazeteci ve yazar çıktığını söylememiz pek mümkün değil. Bandırmanın tarihsel duyarsızlığından tutun kentleşme sürecinin ve yaşanan büyük göçün de bu konuda önemli bir handikap olduğunu kabul etmek gerek. Umuyorum ki siyasi iklim değiştikçe ve özgürlük sınırları genişledikçe sadece Bandırma’da değil ülkenin her yanında yerel basın gerçek etkinliğine kavuşacak ve hayatın daha saydamlaşıp güzelleşmesi adına gereken rolü üstlenecektir.

Aslında başka şeyler yazmayı düşünüyordum. Uzun bir süreden sonra yazmaya yeniden dönmek antremansız ve hazırlıksız ara vermiş bir yazar için oldukça güç. Bu yüzden en azından bugün için beni bağışlayın . Önümüzde ki günlerde daha güzel , hayata insana ve topluma dokunan yazılarla buluşmak dileğiyle hepinize yeniden merhaba..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.