UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

Yeni 28 Şubat olayı!

Yeni 28 Şubat olayı!
  • 28.02.2018

Durun, yazıyı okumadan 28 Şubatı yazmak sana mı kaldı demeyin lütfen.
Ben siyasi arenada güncelliğini yitirmeyen 28 Şubattan söz etmiyorum, Bu 28 Şubat, 2018 in 28 Şubatı, iki gündür süren sağanak yağmur 28 Şubat günü öğleden sonra etkisini yitirdi ve yerini güneşli bir havaya bıraktı.

Eh benim gibi ev hapsinden sıkılan niceleri güneşi de görünce biraz temiz hava alabilmek için soluğu dışarıda aldık, Sahile doğru yürüdük, yürümez olaydık, evlerimizden çıkmaz olaydık, Aman Allah’ım bu ne rezillik bu ne insafsızlık, bu ne aymazlık böyle.
Bırakın temiz hava almayı soluk alamaz halde, Afedresiniz istifra ede ede evlerimizin yolunu tuttuk.

Bandırma Limanına “Pardon BANDIRMA ÇELEBİ LİMANINA” Rutin seferlerinden birini daha gerçekleştirmiş o ünlü(!) ANGUS GEMİSİ.
Olacak ya rüzgar hafif lodos ve biraz da İmbat yönünden esmeye başladı ve Bandırma’yı bütünüyle hayvan leşi ve bok kokusu sardı. İnsanlara soluk aldırmayan bu kokuyu tarif etmek mümkün değil.

Eve gelince bir garip düşünceye daldım, Bandırma bu kadar mı sahipsiz? Hani bu sosyal yönü aktif ve kıpır kıpır Bandırma’nın Çevre Örgütleri “GÜMÇED” ler, “BAÇEP” ler, “KENT KONSEYLERİ” “KÜLTÜR PLATFORMLARI” “SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI” “İKTİDAR ve MUHALEFET PARTİLERİNİN İLÇE TEŞKİLATLARI” Dahası Bandırmanın Aslanlar gibi MİLLETVEKİLLERİ, Beyler nerelerdesiniz neler yapıyorsunuz, İşleriniz yoğunsa yardıma gelelim, değilse Uyanın da balığa gidelim.

Ülkede Yerleşim alanlarının dışında hiç Liman yokmuş gibi yerleşim yerinin ortasında kalan bir Limandan bu işlemi yapmak, İnsana saygısızlık ve paraya kulluktur, bunun başka izahı yoktur.

Gazeteci sayın Zeki KARADENİZ bir yazısında ANGUS GEMİSİ ve LİMAN için “Allah Canınızı bok içinde alsın” diye yazmıştı, ben de İslam’da Beddua yoktur ama bu bedduaya da AMİN diyecek çoktur diye yazmıştım, son çare olarak bu bedduamızı yineliyorum, bu yaptığınız ayıptır Günahtır.
Ancak bir noktada da size hak vermiyor değilim, Üzerine ölü toprağı serpilmiş Bandırma halkı bu pisliğe boyun eğiyor, sineye çekiyor, gık’ını çıkarmıyorsa ve Limanınızı başınıza yıkmıyorsa, siz de tabii ki bu pis işi yapacaksınız çünkü ucunda para var ve o da sizler için her şey…

Fikret Çağın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ