$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Yaşam alanı balıkçının ölüm alanı oldu

Yaşam alanı balıkçının ölüm alanı oldu
  • 12.09.2017

Bandırma Belediyesi’nin yeni yaşam alanı olarak lanse ettiği yeni pazar yeri balıkçı esnafının ölüm alanı oldu. Kapalı pazaryerinin zemin katında konuşlanan pazarcı esnafı sinek avlıyor. Esnaf satamadığı balıkları çöpe dökmek zorunda kalıyor. Ekonomik kayıplara uğrayan esnafın öfkesi yerel yönetime her geçen gün büyüyor.
-Yanlış planlama balıkçıya zarar veriyor
Çakıroğlu Balıkçılık Sahiplerinden Tezcan Görgün düzenlediği basın toplantısında” Bandırma Belediyesi yeni pazaryerinde balıkçı esnafı zemin kata konuşlandırdı. Bu alana ne gelen var nede soran var. Pazaryeri kurulurken balıkçıların bu alana konuşlandırılmaması konusunda belediye başkanlığını uyardık. Ancak bu uyarılarımız dikkate alınmadı. Geçen yılki zararımız 13 bin TL’dir. Sezonun ilk haftasında balıklarımızı satamadık ve 2 bin 300 TL tutarındaki balığı çöpe dökmek zorunda kaldık. Belediyenin pazaryerindeki yanlış planlamasından dolayı kayıplarımız her geçen gün artıyor. Balıkçılar olarak buna en kısa sürede çare bulunmasını istiyoruz” dedi.
-Laf çok icraat yok
Suda bulunan 1’inci kattaki zabıta binalarının bulunduğu alanın balık satış yeri olarak tanzim edilmesi konusunda Belediye Başkanı Dursun Mirza ile bir görüşmelerinin olduğunu anımsatan Görgün, “Bu görüşmede bize konunun encümene getirileceği söylenilse de aradan 2,5 ay geçmesine rağmen somut bir gelişme kaydedilmedi. Başkan Mirza bırakın sorunumuza çözüm bulmayı balıkçıların sezon açılışına bile gelmeye tenezzül etmedi. Yerel yönetimlerin işi sorunlara çözül üretmekti. Belediyeden sorunumuza çözüm bulmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.