Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Albayraklar’a kötü haber

Albayraklar’a kötü haber

Defalarca yazıldı ama

Defalarca yazıldı ama

Yandaşa, torpile hayır, Liyakate evet!
 • FikretÇAĞIN
  • Fikret ÇAĞIN
  • sosfikret@hotmail.com
  • 1 Aralık 2017 - 12:14:55

Değerli okurlar, Ülkemizde siyasilerin bir türlü aşamadığı ya da vazgeçemediği “Hamili kart”, Saray böyle istiyor, Beyefendi böyle istiyor, ya da Benim kim olduğumu biliyor musun? gibi tehdit ve torpille iş kotarma sıkıntıları son zamanlarda Sayın Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN’ı da ziyadesiyle üzmüş ve öfkelendirmiş ki konuyu, Mecliste AKP nin Grup toplantısında hem halkın, hem de İlgililerin kulaklarına küpe olacak sözlerle dile getirdi.

Sayın Cumhurbaşkanı özetle; Benim adımı kullanarak, Hak ve hukuk dışı istemlerde bulunanları kapıdan çevirin, hatta Babamın oğlu bile olsa dinlemeyin, Ben birine bir tavır koyacaksam veya bir şey söyleyeceksem buna kimseyi aracı kılmam, kendim yaparım gibi sert bir uyarıda bulundu.((((((((((((.
Cumhurbaşkanımızın bu davranışı bana, Yandaş kayırmanın ve torpille iş bitirmenin en güzel örneğini veren, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün bir anısını anımsattı. (anı şöyle)
ATATÜRK bir gün Mudanya yolu ile Bursa’ya gidiyordu, kalabalık bir halk kitlesi Mudanya iskelesinde etrafını çevirmişken, bir kadının elinde bir kağıtla Atatürk’e yaklaştığı görüldü, İhtiyar zayıf bir kadındı. ATATÜRK’ün önüne gelerek, titrek bir sesle, beni tanıdınız mı oğul? Ben sizin Selanik’ten komşunuzdum.
Bir oğlum var; onu işe alsınlar diye bu notu yazmıştınız ama Müdür, Eleman açığımız yoktur dedi ve beni dinlemedi, oğlumu işe almadı, ne olur bir de siz söyleyiniz deyince, Atatürk’ün çelik bakışlı gözleri samimiyetle parladı.Elleriyle geniş jestler yaparak ve yüksek sesle, Oğlunu işe almadılar mı? dedi, ben tavsiye ettiğim halde almadılar mı? ne kadar iyi olmuş, çok iyi yapmışlar, İşte CUMHURİYET böyle anlaşılacak, ve işte CUMHURİYETTEN beklediğimiz netice diyordu.
Liyakati devre dışı bırakan, Yani Haksız ve Hukuksuz yapılan işlerde devreye sokulan torpiller Cumhuriyet rejimini yok etmeye karşı kullanılan Dinamitlerdir, Torpillerdir demek istiyordu.
Allah(cc) Haksızlığı Hukuksuzluğu yarına bırakır ama kimsenin yanına bırakmaz. Esen kalınız…

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz