UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Yakar ve Aksoy’un dosyalarında BAŞ-TAŞ gölge isim mi?

Yakar ve Aksoy’un dosyalarında BAŞ-TAŞ gölge isim mi?
 • 06.12.2017

AK Parti kurucusu ve lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti içerisinde “değişim” ve “yenilenme” olarak özetlediği İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir büyükşehir belediye başkanlarının görevlerinden istifa etmeleri yönündeki daveti ve en son Balıkesir büyükşehir belediye başkanı Uğur’un 30 Ekim de görevinden ve partisinden istifa etmiş olması sonrası, büyükşehir kamuoyu BASKİ ile BASTAŞ arasında bugüne kadar gerçekleşmiş tüm yol yapım ve parke taş döşeme çalışmaları ile ilgili ihaleleri mercek altına aldı. Bilindiği gibi Büyükşehir Baski tek çukur dahi kapatmayan Baştaş firmasına son 2 yıl içersinde 22 milyon ‘’ÇUKUR’’ kapatma bedeli ödemişti.

BU İHALELER MERCEK ALTINA ALINMALI
Çeşitli tarihlerde gerçekleşmiş, Kamu İhale Kanunu’na aykırı adrese teslim milyonluk (trilyonluk) ihalelerin yüklenicisinin BASTAŞ olduğu vurgulanırken, aynı firmanın AK partili Gönen ve Marmara Adalar belediyesi ve başkanları ile milyonluk (trilyonluk) ticari ilişki ağı dikkatleri çekiyor. Her iki ilçede de belediyelerin gerçekleştirdiği ihalelere KİK’na aykırı şartnameler vasıtasıyla tek başına giren ve alan yüklenici firmanın büyükşehir genelinde hem büyükşehir belediyesine bağlı BASKİ, hem AK Partili ilçe belediyeleri hem de muhalefete mensup ilçe belediyeleri üzerinden milyonluk ihaleleri üstlenmesine karşın, kamuoyuna yansıyan eleştiri, yolsuzluk ve suiistimal iddialarının da büyükşehir belediye başkanı Zekai Kafaoğlu ve yönetimi tarafından mercek altına alınarak bilgi olarak cumhurbaşkanlığına, ve İçişleri Bakanlığı yanı sıra parti üst yönetimine iletildiği bildirilirken, Uğur’un giderayak Baştaş a verdiği 50 milyonluk ihalenin iptal edilip edilmeyeceği ise bilinmiyor.
Kafaoğlu’nun zor sınavı
Yeni Başkan Zekai Kafaoğlunun eski kurulu ‘’RANT’’ düzenine boyun eğip eğmeyeceği ise siyasi çevrelerce merak ediliyor. Eski başkan Edip Uğur ve birlikte hareket eden Belediye Başkanlarının panik ve telaşe içerİsinde rekor düzeyde rakamlarla on milyonlarca parke taş ihalelerine neden çıktıklarıysa gizemini koruyor.

BÜYÜKŞEHİR DE “DÜZEN” Mİ KURULDU?
Adalar belediye başkanı Süleyman Aksoy’un söz konusu yüklenici firma ile yakınları üzerinden nakliye şirketi kurarak, Adalar’da dağı taşı parke döşenmedik hiçbir sokak ve caddenin kalmadığına dikkat çekilirken, belediyenin gerçekleştirdiği ihalelere büyükşehir belediyesine bağlı BASKİ’ de olduğu gibi KİK’na aykırı olarak bir tek söz konusu yüklenici firmanın girdiği ve milyonluk(trilyonluk) ihaleler üstlendiği, daha ötesi Edip Uğur’un İstifasından 25 gün önce Balıkesir tarihinde görülmemiş oranda (50 trilyon) parke taş işini Baştaş a verdiği, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın ise yine Gönen tarihinde Rekor düzeyde (7 trilyon) adrese teslim PARKE TAŞ ihalelerine çıktıklarına dikkat çekiliyor.

Yağma Hasan’ın böreği mi!?
Gönen’in ekonomik ve sosyal yaşamında yıllardır önemli bir yere sahip olan termal turizmin gözbebeği durumundaki Kaplıcalar A.Ş. nezdinde sürekli gündeme gelen yolsuzluk ve suiistimal iddialarının, yaşanan skandalların merkezinde yer alması Gönen’li leri rahatsız ediyor. Sürekli batak konumda olan ve borçtan kurtulamayan Kaplıcalar AŞ’nin görevinden alınması tartışılan Yakar tarafından özelleştirme adı altında bizzat şahsının satın alması için girişimlerinde bulunduğuna dikkat çekiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. murat dedi ki:

  ”Hiçbir peygambere ganimet malını gizlemesi (devlet – millet malını aşırması) yaraşmaz. Kim böyle bir aşırma ve ihanette bulunursa kıyamet günü aşırdığını boynuna yüklenerek getirir. Sonra da herkese kazandığının karşılığı tastamam ödenir, onlar haksızlığa da uğramazlar.” ÂLİ İMRÂN Suresi 161. ayet

 2. burcu akpınar dedi ki:

  Süleyman başkan çalışır heryer kaldırım parke kaldırım olur nakliyat şirketi coşar. heyy maşallahh

 3. faruk ekin dedi ki:

  evet haberiniz kesinlikle doğru..
  nedenmi
  belediye başkanı eşi kardeşi ve çocuklarının mal varlığını ve sattıklarını bir araştırsınlar haberin doğruluğu ortaya çıkar.baş taş sağolsun—adamlar parke işini almış ama çekek yerinde bel.personeli ve iş makinaları çalışıyor.bu nasıl iş??????

 4. ata ergenekon dedi ki:

  biz yazları avşaya gideriz lakin adayla ilgili haberleri sıkı takip ederiz bir numaralar döndüğü kesin bu başkan hesap sormaya çok meyilli lakin bu sefer hesap verecek anlaşılan araştırdık başkan olmadan evvelki zamanda maden ocağında mühendismiş öyle bir mal varlığı da yokmuş şimdi karun gibi diyorlar

 5. orhan--saraylar dedi ki:

  süleyma başkan tam bir mikser —yakın zaman dagörürsünüz kendi adamlarından çok küfür edenlere sahip çıkıyor.destekliyor.restaurant ihalelerinden belli.yakın zamandada çay bahçelerinde tescillenir.ak partilileri harcamak istiyor….örn.erhan restaurant–araştırın

YORUM YAZ