Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Yağlı güreş düzenleyen kentler birliği Edirne’de toplandı
Yağlı güreş düzenleyen kentler birliği Edirne’de toplandı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un başkanlığını yaptığı Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin ilk encümen toplantısı Edirne’de yapıldı. Birlik Meclis 1. Başkan Vekili ve Encümen üyesi olan Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan ev sahipliğinde yapılan toplantıya encümen üyesi belediyelerin başkanları katıldı. Toplantı sonrası encümen üyeleri Başkan Uğur ile birlikte bu yıl 656.sı düzenlenen tarihi […]

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un başkanlığını yaptığı Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin ilk encümen toplantısı Edirne’de yapıldı.
Birlik Meclis 1. Başkan Vekili ve Encümen üyesi olan Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan ev sahipliğinde yapılan toplantıya encümen üyesi belediyelerin başkanları katıldı. Toplantı sonrası encümen üyeleri Başkan Uğur ile birlikte bu yıl 656.sı düzenlenen tarihi Kırkpınar Güreşlerine katıldı. Başkan Uğur, er meydanına çıkan güreşçilere başarılar diledi.

Kırkpınar Güreşlerinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Uğur, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılacak pehlivanlar için belli standartlar getirilmesi gerektiğini belirterek, yağlı güreşin gelişimine katkı sunacak projeler hazırlamaya başladıklarını ifade etti.

“YAĞLI GÜREŞLERDE KALİTEYİ YÜKSELTMEK İSTİYORUZ”
Ata sporu yağlı güreşe hak ettiği kaliteyi kazandırmayı hedeflediklerini vurgulayan Uğur, “İstiyoruz ki sporumuz ve kültürel mirasımız yağlı güreşi, ulusal ve uluslararası düzeyde yaşatmak ve geliştirmek için çalışan güçlü ve saygın bir yapı oluşturalım. Ata sporumuzu dünya standartlarına yükseltme noktasında ihtiyaç ve sorunları saptayarak güreşe dair kaliteyi yükseltmeyi, standartları belirlemeyi ve altyapıyı desteklemeyi amaçlıyoruz.” diye konuştu.
Uğur, yağlı güreşin olimpiyatı sayılan Kırkpınar’da güreşen pehlivan sayısının fazla olduğunu da belirtti.
Seyir zevki yüksek güreşler için bazı standartların şart olduğunu ifade eden Uğur, şunları kaydetti:
“Kırkpınar’a katılım gelişi güzel olmasın. Belli standartlar getirelim. Zembilini eline alan ‘ben geldim, güreşiyorum’ demesin. Belli standartta olması lazım. Nasıl futbol, basketbol, voleybol gibi sporlarda kurallar varsa güreşte de böyle olmalı. Bu kuralları da koymamız lazım. İşte biz birlik olarak bunu gerçekleştirmek için belediye başkanı arkadaşlarımızla çaba sarf ediyoruz. Gerekli kurallar konacak ve herkes buna uyacak. Biz istiyoruz ki seyirciler kaliteli güreş izlesin.”

Yağlı güreşe yoğun ilgi olduğunu da dile getiren Uğur, “Görüyoruz ki futbol maçlarında seyirci yok. Ama bir yağlı güreş olduğunda on binlerce insan güreşe koşuyor. Demek bir talep ve sevgi var. İşte biz bunu kaliteli hale getirmeliyiz. Birliğimizin kuruluş amacı bu.” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz