SON DAKİKA

ilkhaber
egazete

Vatan aşkı, Atatürk sevgisi ve muhafazakarlık!

Bu haber 16 Ekim 2017 - 14:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Vatan aşkı, Atatürk sevgisi ve muhafazakarlık!

“SÖZCÜ Gazetesi yazarı Sayın Rahmi TURAN Üstat’a gelen bir mektuptan kısa bir alıntı;”
“ Ankara’da bir lisede Almanca Öğretmeniydim, 1980 yılında Almanya’ya davet edildim, bazı Üniversitelerde dersler verdim, 12 yıl sonra, 1992 de VATAN özlemiyle Türkiye’ye döndüm, bazı Üniversitelere başvurdum, Sınavları kazandım ama torpilleri aşamadım, 1993 yılında tekrar Almanya’ya döndüm.
Almanlar bana memnuniyetle çok iyi görev verdi ve ben orada çalışırken, ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNİ kurdum, bu derneğe çok sayıda Almanlar da üye oldu, sık sık Alman basınında yer aldık, Almanlar, ATATÜRK konulu konferanslarımıza akın akın geldiler ve bizi ayakta alkışlayarak, Biz bunları bilmiyorduk, sizler gibi birkaç bin kişi olsa TÜRKİYE dünyanın en ileri Ülkelerinden olurdu diyorlardı.

37 yıl böyle geçti, sevildik rahat yaşadık, Emekli olduk, Fakat Almanya hiçbir zaman Vatanımızın yerini tutmadı, TÜRKİYESİZ geçen yıllar hep içimde sızı oldu, Diyor, “VATAN” Hasretinin acısını yıllarca yüreğinde hisseden Şeref ÖZARSLAN adındaki bir Almanca Öğretmenimiz. (İşte VATAN aşkı ve hasreti)
İçinde yaşarken kıymetini bilemediğimiz bu Aziz ve Cennet VATAN, 95 yıl önce ATATÜRK’ün, Silah arkadaşlarının ve Türk milletinin Gücü, Azmi ve Mücadelesiyle çok olumsuz koşullara rağmen, Dünyaya örnek bir ZAFERLE yoktan var edilmiş ve kazanılmıştı.

Bu “ZAFER”den sonra Ülkemiz, “ATATÜRK’ÜN Muasır medeniyetler seviyesi” dediği, yere odaklanmış, Yani Dünyanın gelişmiş Ülkeleri arasında hızla yerini almaya çalışırken, bir takım ŞER odakları da boş durmamış, Uzun yıllar öncesinden günümüze dek Savaş meydanlarında alt edilemeyen bu “GÜÇ’ün kalesini içeriden fitne, nifak ve ayrıştırma gibi çeşitli entrika ve yalanlarla kuşatıp yıkmaya çalışmışlar bir yandan da ATATÜRK’Ü “Din düşmanı gibi gösterme yalanı ve gayreti içinde olmuşlardır.

Günümüzde de ATATÜRK heykellerine ve Adına yapılan saygısızlıklar ve saldırılar epeyce artmış durumdadır, Ancak bu menfur saldırıları yapanlar bilmelidirler ki, bu süfli ve çirkin davranışları, TÜRK Milletinin gönlündeki ATATÜRK sevgisini daha da arttırmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde, de bir TV programında bir safsata ortaya atıldı. “HEM ATATÜRKÇÜ, HEM İLERİCİ, HEM DE MUHAFAZAKAR OLUNUR MU? diye.
Neden olunmasın? Önce Atatürk’ün, “bazılarının göstermek istediği gibi” asla bir Din düşmanı olmadığına inanarak, Müspet ilim ve bilimle ilerlemeyi, Tüm canlıların haklarına saygılı, Hür ve uygar bir toplum olma yolunda gayret gösteren bir birey olmayı ilke edinen, ve bu güzel ülkede, TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE yaşayan insanlar, istedikleri kadar Atatürkçü, ilerici ve Muhafazakar olabilirler, buna hiçbir şey mani değildir, hele Dinimiz, ilericiliğe ve ilerlemeye asla mani olmadığı gibi hep insanları “İlim Müslümanın yitiğidir onu nerede bulursa alsın” (uzağı belirtmek için) “İlim Çin’de olsa gidip alın” diyerek teşvik etmiştir.

Her ülkenin bir takım değerleri olduğu gibi, Yüzde doksan sekizi Müslüman olan TÜRKİYE’MİZİN de malum kendine özgü değerleri vardır, bunların başında “dinciler değil” DİN gelir, Manevi değerler gelir, Atatürk’ün devrimleri, Cumhuriyetimiz ve kazanımları gelir, Vatanın Birliği ve Bütünlüğü gelir, Bu temel değerlerin aslına sadık kalınarak olduğu gibi muhafazası ve korunması değil midir Muhafazakarlık?

Mümtaz ve Mübarek Dinimizi, paralı geçim aracı yada siyaset malzemesi yapmadan, Kuran’ın önerdiği biçimde muhafaza eden, Elhamdülillah Müslümanım diyen herkesin hem Atatürkçü, hem ilerici ve hem de Muhafazakar olmaması için hiç bir neden yoktur diye düşünüyorum, kısacası Muhafazakarlığı sadece Maneviyatçılık olarak görüp tek bir kalıp içine hapsetmeden kapsamlı bir biçimde ele almak gerekmez mi?.

Muhafazakarsanız Maneviyatçısınız,! Atatürkçü iseniz Muhafazakar olamazsınız! ne münasebet. Muhafazakarlığı dincilik, gericilik ve irtica olarak, Atatürkçülüğü de Dinden uzak, din düşmanı olarak görme ve gösterme tuzağına düşmediğimiz zaman, ötekileşmeler, ayrışmalar son bulur ve pekala da ATATÜRKÇÜ, MİLLİYETÇİ, İLERİCİ ve MUHAFAZAKAR olunur ve bal gibi de olur.

Sen ben nifakını topluma yaymadan, Din’i duyguları süfli emeller uğruna sömürmeden, Atatürkçülüğü, Milliyetçiliği ve Mukaddesatçılığı özünden ayırarak siyasi araç olarak kullanmadan, Dos doğru ve olduğu gibi koruyup muhafaza etmek, olumlu yönde geliştirmektir Muhafazakarlık, diye düşünüyorum, Yanılıyor muyum?. Esen kalın…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
1 ADET YORUM YAPILDI
osman vatandaş 16 Ekim 2017 / 20:52 Cevapla

Fikret hocam harika bir yazı olmuş emeğinize sağlık. aynen katılıyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA