$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Uçan Fil, Davul Çalan Fare

Uçan Fil, Davul Çalan Fare
  • 10.10.2016

Sizlere çocukların bildiği fakat sizlerin hala öğrenemediği bir sır vereceğim; altıncı duyu organımız(!)
Beş duyu organını hepimiz biliyoruz, bilmediğimiz altıncısı ve en önemlisi; hayal gücü…
Sahip olduğunuz şeyleri görmek için gözlerinizi değil hayal gücünüzü kullanın, nelere sahip olduğunuza siz dahil inanamazsınız.
Çocukların durduk yere attıkları kahkahaların, sizlerden daha mutlu olmalarının tek sebebinin geçim dertlerinin olmaması mı sanıyorsunuz? Hayır, başka ve tahmininizden daha önemli sebepleri de var. Hayallerini söylemekten çekinmemek gibi(!)
Uçan fil, davul çalan fare, konuşan bebek… Bu söylediğim imkansız şeylerin hepsinin hiç yoktan bir oyuncağı var değil mi? Çünkü çocuklar hayal etti ve biz büyükler üretttik, artık onlar çocuklar için imkansız değiller.
Hayallerimiz bizim kim olduğumuzun bir aynasıdır aslında ve bu aynaya bakarken gözlerimize inanın ihtiyacımız yok…
Hayatımda olan birinin şu zamana kadar yapmış olduğu işleri söylesem size onu tanıtmam neredeyse imkansız, yapmak istediklerinden bahsetsem kim olduğunun aynasını size verebilirim. Ve artık o aynaya nasıl bakmamız gerektiğini biliyoruz…
Hayal kurabilme imkanımız hepimiz için eşit ve ücretsiz olan nadir şeylerden(!) Ekmeği bile farklı ücretler karşılığı alabildiğimiz şu hayatta hayal etmek ücretsiz, hem de hepimiz için. İçinizden hayal edelim ama gerçekleştirmek için hayalini kurmak yetmez diyorsunuz, duyuyorum. Yaşadığımız şu hayatta hiç fotoğrafı olmayan bir çocuk, hiç sinemaya gitmemiş bir kadın, hiç aşık olmamış bir adam hala yaşıyorken, sizi duymamış olayım…
Zaman içinde hayal ettiğiniz şeylerin belki gerçekleşmediğini göreceksiniz fakat sırf onlara baktığınız için gözleriniz pislenmeyecek(!)
İçinizden “Son model arabamı hayal edip bunu söyleyeyim, oyuncağı yapılsın o zaman” diye geçiriyorsanız, bahsettiğim konudan çok ama çok doğru bahsettiğimi kanıtlamış olurum, gerçekten hala bilmediğiniz bir duyu organınız daha var demektir (!)

Hayaller bulut tarlasından geçerken, elimizde sıkı sıkı tuttuğumuz pamuk şekerimiz…
Pamuk şeker hayal etmek için belki de ihtiyacımız vardı bulutlara?

Gizem Kılınç Kuruoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.