UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Türkiye Cumhuriyeti’nin Seçmeninin Kararı “EVET”

Türkiye Cumhuriyeti’nin Seçmeninin Kararı “EVET”
  • 19.04.2017

Bandırma MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal gazetemiz İLK HABER’ e referandum sonuçlarını ve MHP İl ve İlçe teşkilatlarındaki istifaları değerlendirdi.

İtirazların muhatabı Yüksek Seçim Kuruludur
Yurttaş Bakkal yaptığı konuşmada;” 16 Nisan Pazar günü yapılan referandum da Türk Milleti kararını vermiştir. Önümüzdeki günlerde kanuni süreç tamamlandığında Yüksek Seçim Kurulu kesin sonuçları açıklayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çeşitli itirazlarda bulundu. Yüksek Seçim Kuruluna seçimle ilgili iddiaları konusunda başvuru yaptılar. Bunun muhatabı Yüksek Seçim Kuruludur” dedi.

Bandırma’ da “Hayır” çıkmasına, Balıkesir toplamında” Hayır” çıkmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin seçmeni “ Evet” kararını vermiştir.
Bakkal konuşmasının devamında;” Önümüzdeki günlerde kesin sonuçlar açıklandığında kamuoyu bu konuda aydınlanmış olacaktır. Öncelikle Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak, genel başkanımız ve genel merkezimizin göstermiş olduğu, “Evet” kararından sonra mümkün mertebe Bandırma’ da bütün mahalleleri gezerek, seçmenle bu konuda fikirlerimizi paylaştık. Sonuç itibari ile genel anlamda Bandırma’ da “Hayır” çıkmasına, Balıkesir toplamında” Hayır” çıkmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin seçmeni “ Evet” kararını vermiştir.

Önümüzdeki günler de Türkiye Büyük Millet Meclisinde çeşitli uyum yasaları çıkacak, bu anayasa değişikliğinin hepimize hayırlar getirmesini dileriz. Bu süreç zor bir süreç, bunun yansımalarını önümüzdeki günlerde hep beraber yaşayacağız. Burada kaybeden yok, kazanan yok mutlaka fikrin bir karşı fikri olacaktır. Birbirimize saygı çerçevesinde içerisinde, sağduyulu olarak öncelikle Bandırma’ da, Balıkesir de ülkemizde bunun gerçekleştiği kanaatindeyim. Kutuplaşmadan uzak, kucaklaşmanın sonucunu elde ettiğimiz gün biz Türk Milleti olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü olması konusunda hayata geçişi çok daha rahat göreceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi idealist, ideali olan, ülküleri olan, hedefleri olan bir siyasi partidir
Bakkal MHP İl ve İlçe teşkilatlarında yaşanan istifalar hakkında yaptığı konuşmada;” 2 Kasım gününden itibaren, 1 Kasım seçimleri sonucundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları üzerine ikinci bir hamle yapılarak, bir takım komple teorileri üzerine olağan üstü kurultay talepleri gündeme geldi. Mevcut yapı içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve teşkilat bu konuyla ilgili kamuoyunu aydınlatıcı bilgiler vermiştir. Bir takım çevreler tarafından bu yanlış anlaşıldı.

Önümüzdeki sürede referandum süreci kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında bulunan, mensubiyetini taşıyan, taşımaya uğraşan arkadaşlarımızın “ Hayır” kampanyası yaparak bir takım aleyte çalışmalarına şahit olduk. Bu bir tercihtir. Bu tercihin birde sonucu vardır. Bu sonucu yaşadığımızı görüyoruz. Hayır diyen arkadaşlarımız, kendi adlarında en doğru olan hamleyi yapıyorlar ve istifa ediyorlar. Bulunduğumuz ortam da farlı bir takım düşünceler üzerinde mutabık kalıyor iseniz, oradan ayrılmak en doğru olan karardır.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı olarak, üyelik müracatın da bulunan arkadaşlarımızın üyeliklerini alırız. İstifa eden arkadaşlarımızın da kararını alır, gereğini yaparız. Milliyetçi Hareket Partisi kişiye tabii değil, kişilere tabii de değildir. Milliyetçi Hareket Partisi idealist, ideali olan, ülküleri olan, hedefleri olan bir siyasi partidir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ