Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Türk Eğitim Sen’de Baki dönemi
Türk Eğitim Sen’de Baki dönemi

Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube’nin 6. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Ahmet Baki seçildi. Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube’nin 6. Olağan Genel Kurulu, Hasan Baba Çarşısı’ndaki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan olağan genel kurulda aday olmadığını açıklayan Yılmaz Kuran, 13 yıldır sürdürdüğü başkanlıktan ayrılacağını belirtip, […]

Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube’nin 6. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Ahmet Baki seçildi.
Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube’nin 6. Olağan Genel Kurulu, Hasan Baba Çarşısı’ndaki Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan olağan genel kurulda aday olmadığını açıklayan Yılmaz Kuran, 13 yıldır sürdürdüğü başkanlıktan ayrılacağını belirtip, “Türk Eğitim-Sen bir sendika adı değil, bir sevdanın adıdır. Bu sevda vatandır, bayraktır, tek dildir, milli birliktir. Düşenin elinden tutan Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmeyen sevdanın adıdır. Sendikamız güçlünün yanında değil haklının yanında olmuştur. Mücadelemizde bize bugüne kadar destek olan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Başkanlık yaptığım süreçte sizinle yürümekten şeref duydum, duymaya da devam edeceğim. 1992 yılında kuruculuğunu yapmaktan onur duyduğum bu sendikada, belirli bir süre sizlerin teveccühüyle başkanlık görevini yürüttüm. Bu süre zarfında, kırdığım, incittiğim, üzdüğüm arkadaşlarım olabilir, onlardan özür diliyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum” dedi.
Kuran’ın konuşmasının ardından Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şube’nin faaliyet ve denetim kurulu raporları okunarak oylandı. Yılmaz Kuran ve ekibinin oybirliği ile ibra edildiği genel kuruldaki seçimde Ahmet Baki, Kenan Arslan ve Mehmet Hasar’ın listeleri yarıştı. 110 delegeden 109’unun katıldığı seçimde, 56 oy alan Mehmet Baki yeni başkan olurken, Kenan Arslan 42, Mehmet Hasar 11 oy aldı.
Ahmet Baki başkanlığında Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubenin yeni yönetiminde Şube Sekreteri Murat Özdemir, Mali Sekreter Süleyman Çetin, Teşkilatlanma Sekreteri Behçet Başargan, Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Şenay Orhan, Mevzuat Sekreteri Zeliha Kişi, Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Nevzat Açıl yer aldı. Denetim Kurulu da Muhammet Sarı başkanlığında üyeler İsmail Sağlık, Hasbi Çetin’den oluştu. Disiplin Kurulunda başkan Necmettin Işık, üyeler Bayram Ali Boldan, Bayram Korkut, Üst Kurul Delegeleri, Ahmet Baki, Murat Özdemir, Ekrem Özenen, Muhammet Sarı yer aldı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz