Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Tüm, kesintilerin kaldırılmasını istedi
Tüm, kesintilerin kaldırılmasını istedi

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, İller Bankası’nın belediye ödeneklerinde uygulamaya koyduğu kesintiyi TBMM gündemine taşıdı. Tüm, kesintinin bir an önce kaldırılması için hükûmete acil çağrıda bulundu. İller Bankası ödeneklerinin yerel yönetimin kentsel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına büyük öneme sahip olduğunu belirten CHP’li Tüm, ödenek kesintisinin ekonomik çıkmazın sonucu olduğu belirterek şunları söyledi:“İller Bankası her yıl yaz […]

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, İller Bankası’nın belediye ödeneklerinde uygulamaya koyduğu kesintiyi TBMM gündemine taşıdı. Tüm, kesintinin bir an önce kaldırılması için hükûmete acil çağrıda bulundu.

İller Bankası ödeneklerinin yerel yönetimin kentsel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına büyük öneme sahip olduğunu belirten CHP’li Tüm, ödenek kesintisinin ekonomik çıkmazın sonucu olduğu belirterek şunları söyledi:“İller Bankası her yıl yaz aylarında ödenek kesintilerini sıfıra indirmesine rağmen, bu yıl 5779 Sayılı Kanunda yer alan azami sınırı da geçerek %80’lere varan kesintiler uygulamaya başladı. Özellikle turizmin yoğun olduğu yaz aylarında, turizm bölgelerinde bulunan il ve ilçe belediyeleri kesinti nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu kesintiler Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik çıkmazın en açık ve net göstergesidir. İktidar yurttaşlara yüklediği ek vergilerden finanse edemediği ekonomiyi, halka doğrudan hizmet veren yerel yönetimlere aktarılan ödenekleri keserek idare etmeye çalışıyor. Ancak bu kesintiler belediyeleri ciddi sıkıntılarla karşı karşıya bırakıyor. Belediyelerin özellikle turizmin yoğun olduğu yaz aylarında etkin ve eksiksiz çalışabilmesi adına bu kesintilerden bir an önce vazgeçilmeli ve hatta kesintiler belediyelere tekrar aktarılmalıdır.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz