$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Tepkiler Meclis’e geri adım attırdı

Tepkiler Meclis’e geri adım attırdı
  • 15.07.2017

Balıkesir’deki Uğur Mumcu Kavşağı’nın adını ‘Koca Seyit’ olarak değiştiren Büyükşehir Belediye Meclisi, tepkiler sonrası kararından vazgeçti. Kavşağın adı ‘Uğur Mumcu’ olarak kalırken, üstgeçide ise ‘Koca Seyit’ adı verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, kentte tartışmalara neden olan Uğur Mumcu Kavşağı’nın adının ‘Koca Seyit’ olarak değiştirilmesi konusunda revizyona gitti. AK Partili Yusuf Hocaoğlu, Yusuf Özenç, Mehmet Birol Şahin ve Muhsin Tüfekçi, meclis başkanlığına verdikleri önergede, 29 Haziran’daki toplantıda ‘Manolya’, ‘Yeni İzmir’ ve ‘Vasıfçınar’ caddelerinin kesişiminde bulunan kavşağa, oyçokluğuyla ‘Koca Seyit’ Kavşağı adının verildiği anımsatılırken, itirazlar sonrası yapılan incelemede bu kavşağa daha önce meclis kararıyla ‘Uğur Mumcu’ adının verildiğinin belirlendiği açıklandı. AK Partili 4 üye bu nedenle, ‘Koca Seyit’ adının kavşağa değil, üstgeçide verilmesini önerdi.
Yapılan oylamada kavşağın adı ‘Uğur Mumcu’ olarak kalırken, yeni yapılan üstgeçide ‘Koca Seyit’ adı verildi. Anımsanacağı gibi Uğur Mumcu’nun adını taşıyan kavşağa ’Koca Seyit’ adının verilmesi Büyükşehir Belediye Meclis üyesi CHP’li Serkan Sarı ile CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün sert tepkisini getirmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.