$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Tebrikler Ceyhun Mırız

Tebrikler Ceyhun Mırız
  • 19.06.2017

 

Belki biraz reklam olacak ama olsun, işini iyi yapanların daima reklamı hakkettiğini düşünen biri olarak, kim olursa olsun aramızdaki iyi örneklerin çoğalması adına karşılıksız, gönüllülük esasına dayalı yapılan sosyal işlerin anlatılması ile çevreye duyurulmasını insani ilişkilerin pozitif yönde gelişmesi adına çok gerekli bulanlardan birisiyim.

Biliyorsunuz her Ramazan ayı içinde başta belediyelerimiz olmak üzere hali vakti yerinde olan vatandaşlarımızın bulundukları çevre içinde iftar sofraları kurmaları geleneksel bir anlayış içinde sürdürülmeye devam edilmektedir. Ve bı yılda Erdek’te Piri Reis camii avlusunda yaklaşık 400 kişilik bir iftar sofrasının kurulduğunu görüyoruz.

Aslında böyle bir iftar sofrasını kalem almaktaki asıl maksadımın sadece bu güzel iftar sofrası ve her akşam yapılan Ramazan Etkinlikleri için olmadığını da söylemem gerekiyor. Demem o ki yıllardır kurula gelen bu tarz iftar sofralarına bir de gelemeyen vatandaşlarımızın olduğunu da iyi biliyoruz. İşte kıymetli arkadaşımız Ceyhun Mırız bu kez evinden çıkamayan, yaşlılar, hasta olan vatandaşlarımızı da düşünmüş. Ve yine gönüllülerden bir ekip kurarak onlara da sıcak yemek götürerek bu mübarek Ramazan Ayında çok önemli bir eksikliği gidermeye çalıştığına şahit oluyoruz…  İlk kez yaklaşık 70 kişilik bir küçük gruba her gün iftar öncesi yapılan dağıtımların aksatılmadan yürütülmesini gerçekten büyük bir başarı olarak görüyorum. Bu çok değerli yardımlaşma hizmetini başından beri götüren ekip başı Jo Burhan (Burhan Demiray) ve ekibini ayrıca kutlarken bundan sonraki Ramazan aylarında da devam ettirilmesini diliyorum.

Ve bu hizmeti örnek alarak acaba diyorum belediye ve yardım kurumlarımız bu tarz aş evleri kurarak gönüllü vatandaşlarımızın katkısı ile evlere yardım hizmetini hayata geçirebilir miyiz diyorum. Unutmayalım ki ülkemiz insanı her gün biraz daha yaşlanmak da. Sağlık sorunlarımız diz boyu artış gösteriyor. Özellikle yalnız yaşayan vatandaşlarımızın sayıları da artış gösteriyor. Bakınız sadece aş konusu değil, bugün merdivenleri inip ilacını, suyunu ve ekmeğini alamayacak kadar yaşlı ve hastalarımız yaşıyor çevremizde. Konu çok önemi ve derin ama mutlaka bir şeylerin yapılması gerekli görünüyor. Bu vesile ile Erdek Agrigento Hotel sahibi Ceyhun Mırız kardeşimizi bu anlamlı görevi için tebrik ediyor, bu tarz sosyal hizmetlerinde devamını diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.