$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

TAKDİRİNİ KAMUOYU YAPSIN…!

TAKDİRİNİ KAMUOYU YAPSIN…!
  • 10.04.2017

Geçtiğimiz hafta sonu referandum kampanyası çerçevesinde eski Enerji eski bakanı Taner Yıldız, Bandırma’yı ziyaret etti ve kahvaltıda basın ile bir araya geldi. Kuşkusuz Bandırma’ lıların temel merak konusu Eti Maden AŞ’nin Varlık Fonu’na devredilmiş olması nedeniyle sonunun ne olacağı idi.
Bakan Yıldız, Bandırma’lıları da Eti Maden çalışanlarını da rahatlattı ve bor madeninin özelleştirilmesi konusunda ne düşünmüşler ise bugünde aynı şeyi düşündüklerini ve bor madeninin özelleştirilmesine karşı olduklarını vurguladı.
Bir gazetecinin Bandırma Eti Maden İşletmesi Müdürü Recep Şekerci’nin görevinden istifa etmesine neden olan gelişmelerle ilgili Balıkesir Ak parti Milletvekili Sema Kırcı’ya soru yöneltmesiyle birlikte ise, salondaki hava bir anda değişti.
Şekerci, bilindiği gibi 2014 yerel seçimlerinde de Bandırma Belediye Başkanlığına aday olmuş bir isim olarak, işi ile ilgili olmayan nedenlerle istifaya zorlanmış ve görevinden istifa etmişti.
Kırcı’nın Bakanlık tasarrufu diyerek, soruyu yanıtlaması sonrası ise Memur Sen adına konuştuğunu iddia eden iki bayan salonda Şekerci ile ilgili soruyu soran gazetecinin peşine düştüğü gözlendi.
Şekerci’nin cumhurbaşkanı ve başbakan aleyhine konuşanlara müdahale etmediğini, ellerinde Şekerci aleyhine belge olduğunu öne süren kişi konuyu Milletvekili Sema Kırcı’nın da bildiğini söylemesi toplantıdaki gazeteciler tarafından da manidar karşılandı.
Doğal olarak kent basını ve kamuoyu merak ediyor:
1.si, Şekerci’yi görevinden istifaya zorlayan belge ne?
2.si, Şekerci, nerede, ne zaman ve kimin/kimlerin Cumhurbaşkanı ve Başbakana hakaretlerine göz yumdu?

3. sü, böylesi bir itham ile bir bürokrat, istifa etmek zorunda bırakılıyor ise, nerde kaldi liyakat..bürokratlar bulundukları makamlarda nasıl görevlerini verimli ve bağımsız ifa edecekler?

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Karadul dedi ki:

    Adam Cemalin akrabası mı diyecek, Cemale ne kadar küfreden varsa yanıma topluyorum mu diyecek. Amacım bu mu diyecek ne bekliyorsunuz Allah aşkına.

  2. Karadul dedi ki:

    Bakanlık tasarrufu deyip geçiştirdiği konu için Bakanlıkta neler dediğini (günahı boynuna) partide herkeşler konuşuyor.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.