UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,88 / Satış: 4,90

Susurluk’ta Kızılay Haftası etkinlikleri

Susurluk’ta Kızılay Haftası etkinlikleri
  • 12.10.2017

Türk Kızılay’ı Susurluk Şube Başkanı İrfan Ersoy, Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında, Şeker İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Türk Kızılay’ı Susurluk Şube Başkanı İrfan Ersoy ziyarette Kızılay’ın yaptığı çalışmalar hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Türk Kızılay’ının kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanında, görev yaparak yardıma ihtiyacı olanların yanında olduğunu belirten Ersoy “Türkiye Kızılay’ı kuruluşundan bu yana, milletimizin yardımlaşma ve dayanışma gücünü harekete geçirerek, insani değerlerin güçlenmesine, toplumlar arasında barış ve dostluk köprülerinin kurulmasına büyük emek vermektedir” dedi. Dünyanın her yerinde aktif görev yapan Kızılay’ın, ırk, din, dil ayrımı yapmadan, yoksulların, muhtaçların ve yardıma ihtiyacı olanların yanında olduğunun altını çizen Ersoy, Kızılay’ın yalnızca afet hallerinde değil, yurt içinde rutin hale gelmiş faaliyetleriyle de halka destek verdiğini söyledi.

Ersoy “Kızılay, sosyal güvencesi olmayan kişilere ilaç ve ücretsiz sağlık yardımı yapıp, engelli vatandaşlarımıza yardım elini uzatarak, aş ocaklarında her gün binlerce yoksul vatandaşımıza sıcak yemek sunuyor. Ülkemizin kan gereksiniminin önemli bir bölümünü karşılayarak çok önemli hizmetler vermeyi sürdüren Kızılay, bu önemli görevi insanlık adına üstlenip hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor” ifadesini kullandı.
Bilgilendirme toplantısına Şeker İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Dikmen ve 4. Sınıf Öğretmeni Refika Karbi’de hazır bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ