UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

Susurluk Şeker’e talip çıktı

Susurluk Şeker’e talip çıktı
  • 22.02.2018

Balıkesir-Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.
Susurluk Şeker Fabrikası’nın daha önce sembolik bir rakama kooperatife teklif edildiği ve bunun kendileri tarafından kabul edilmediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizen Karahasanoğlu, “Halen özelleştirme kapsamında 25 şeker fabrikası bulunmaktadır. Son yedi yılda iki kez özelleştirme ihaleleri iptal olmuştur. En son 2011 yılında 5’li grup halinde ihaleye çıkarılmış Malatya, Erzincan, Elâzığ, Elbistan, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba fabrikaları satılmış, ancak Özelleştirme Yüksek Kurulu 2012’de satışı iptal etmiştir. Önümüzdeki hafta 14 fabrikanın satış süreci başlayacaktır. Susurluk Şeker Fabrikası satılacak fabrikaların arasında bulunmamaktadır. Daha önce de hiçbir şekilde satışa çıkarılmamıştır” dedi.
-Talibiz
Satılması durumunda üst birliklerinin onayıyla Balıkesir- Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi olarak fabrikayı alacaklarını açıklayan Karahasanoğlu, “Alacağız ve çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Bununla ilgili tüm hazırlıklarımız tamdır. Susurluk Şeker Fabrikası satışa çıktığı an almak için hazırız. Kooperatifimiz Konya Şeker A.Ş.’nin (TORKU) 5. büyük hissedarı, Kayseri Şeker A.Ş.’nin 4. büyük hissedarıdır. İnşallah Susurluk Şeker Fabrikası’nın da sahibi olacaktır. Bazı kişilerce fabrikanın daha önce sembolik bir rakama kooperatifimize teklif edildiği ve bizim tarafımızdan kabul edilmediği iddiaları külliyen yalandır” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Tuna TORUN dedi ki:

    Kim alırsa alsın.Şayet çökeltme havuzlarından dereye melas salıp BALIKLARI yok etmesin.Umarım satılırsa alacak insanda yada şirketin başındakilerde ALLAH KORKUSU olur.

YORUM YAZ