UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Spor Güvenlik Kurulu toplandı

Spor Güvenlik Kurulu toplandı
  • 09.08.2017

Balıkesir İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı, Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında yapıldı.
Toplantıda, Balıkesir genelinde yapılacak spor müsabakalarının güvenliğinin sağlanmasına ilişkin önlemler gözden geçirildi. Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Baştürk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdür Vekili M. Hakan Zorlu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Berber, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Bayar, Spor Güvenlik Şube Müdürü Vekili Abdullah Akçin, Balıkesirspor Kulübü Başkanı Remzi Boncuk, Balıkesirspor Kulüp Müdürü Onur Övge, Balıkesirspor Taraftar ve İktisadi İşler Sorumlusu Sadettin Akbaba, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor temsilcisi Oğuz Toros, Karesi Spor Kulübü Yöneticisi Anıl Uyanık ile diğer ilgililer katıldı.

-Sporda şiddete yer yok
Toplantıda konuşan Vali Yazıcı, Balıkesir’de 2017-2018 sezonunda gerçekleştirilecek spor müsabakalarında gerekli tedbirlerin şimdiden alındığını söyledi. Yazıcı, sporun amacının dostluğu, birlik ve beraberliği pekiştirmek olduğunu belirterek burada herkese birtakım sorumlulukların düştüğünü ve özellikle sporseverlerin daha fazla duyarlılık göstermesini arzuladıklarını vurguladı.

-Spor ve şiddet ayrı kavramlar
Spor ve şiddetin bir araya gelmemesi gereken kavramlar olduğunun altını çizen Yazıcı, “Hepimiz spora çok ama çok önem veriyoruz. Sporda şiddeti önlemek için her zaman iş birliği içerisinde olacağız. Sporu konuştuğumuzda başarının yegâne ölçüsü paylaşmak, kucaklaşmak ve uzlaşmak olmalıdır.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ