$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Spiderman ve Kaptan America

Spiderman ve Kaptan America
  • 03.10.2016

Harika bir hayat! Hayal etmesi ne güzel değil mi? Evet, ben de ediyorum ara sıra… İş “harika hayat” hayalini gerçekleştirmeye geldiğinde, kullandığımız yöntemlere göre birbirimizden ayrılıyoruz. Çabalayanlar ve hayalperest tembeller… Hatta durum öyle yerlere geliyor ki, iyi bir dünya hayal etmek yerine süper kahramanlar hayal etmeye başlıyormuşuz. Bu ne demek? Ben zaten sadece hayalini kuracağım, bunun için bir gayret harcamayacağım, bari hayalini de kurmayı bırakayım, benim yerime Spiderman yapsın(!)
Çocuklar siz bu yazdıklarıma sakın alınmayın, bizim sizin hayal gücünüze ileride ihtiyacımız olacak. Sizin için şuan dünyayı Kaptan Amerika kurtaracaktır elbette. Sorun şu ki; amcalarınız, ablalarınız bu olayın böyle olmayacağını bildiği halde kuruyor bu hayalleri!
Gerçi ne bekliyoruz ki artık, boş çuval nasıl dik dursun…
Geçenlerde bir internet sitesinde gördüm, çok hoşuma gitti; Amerika’da bir çocuk hastanesinde cam temizleyen görevlilere “Örümcek Adam” kostümü giydirmişler.
O çocukların hayali gerçekleşti mi? Gerçekleşti…
Temizlik görevlileri, işlerini yapmanın karşılığında aldıkları para haricinde bir sürü çocuğun sevgisini aldılar mı? Aldılar.
Onlar camları silerken, çocukların yüzünde ki sevinci görüyor muyuz? Görüyoruz.
Gerçek şu; bu konsepti düşünen, uygulayan her kimse, oturduğu yerden süper kahraman hayal etmedi, “daha iyi bir dünya nasıl olabilir?” diye hayal etti ve ayağa kalktı…

Sonuçta hiçbirimiz birer Newton değiliz. Oturduğumuz yerden başımıza bir elma düşmeyecek, zaten Newton’ da elma düştü diye değil, neden düştü diye hayal etmekten buldu yerçekimi kanununu…

Şimdi ne yapıyoruz? Hayal ediyoruz.
Nasıl hayal ediyoruz? Oturarak değil, ayakta….

Gizem Kılınç Kuruoğlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.