$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Sır Çözüldü..!

Sır Çözüldü..!
  • 26.12.2016

Baştaş ın Kerameti belli oldu..! TBBM Darbe araştırma Komisyonu bugün açığa çıkan analiz raporunda İlkhaber in Baştaşı işaret ederek günlerdir ifşaa ettiği konuyu doğruluyan ve Devletin Resmi arşivine kaydolunan kararında ,Kurumların içindeki P.İ.Ç (Paralel İhanet Çetesi) elemanlarınca avantaj sağlanmak suretiyle ve Büyük karlarla Himmet aldığı firmalara ulufe gibi dağıtılan Trilyonlarca ihaleleri mercek altına aldı.İlkHaber Hırsız Şartnamelerle bu avantajların nasıl sağlandığınıda belgeleriyle açıklayacak.

Komisyon raporunda şu görüşlere yer verdi.

”Kamu kurumları içindeki örgüt mensubu kamu görevlileri, devletin ve idarelerin çıktığı İHALELERDE avantaj sağlayarak ihaleye giren firmanın çok yüksek kar elde etmesini sağlamakta ve elde edilen yüksek karın bir kısmı FETÖ’ye himmet/bağış şeklinde aktarılmaktadır.”

Baştaş ın İstisnasız girdiği tüm ihaleleri kazanmasının sırrı Çözüldü..!

TBMM FETÖ Darbe Araştırma Komisyonu’nun ön taslak raporunda, örgütün en önemli gelir kalemi olarak ‘kamu’ gösterildi. Cemaat vergisinin (himmet) kamu ihaleleri için de geçerli olduğu belirtilen raporda, örgüte himmet veren işadamlarının ihaleleri fahiş fiyatlarla aldığı yönünde iddialı bir analiz yapıldı.

Komisyonun ön taslak raporunda yer alan ‘gelir kaynakları’ bölümü çarpıcı bilgiler içeriyor. 154 ülkede kendi mensuplarından ‘himmet’ toplayan örgütün, en önemli gelir kaynağının ‘kamu’ olduğu anlatılıyor. Raporun ‘kamu ihaleleri’ başlığı bölümünde, “Fetullahçı terör örgütünün en önemli gelir kalemlerinden birini kamu ihaleleri ve devletin elindeki imkanlar oluşturmaktadır. İhaleler ise örgüt gelirleri için vazgeçilmezdir. FETÖ, hemen her ihaleden himmetini almaktadır” denildi.

HİMMET VERMEK ŞART
Raporda, kamudan nasıl para kazanıldığı şöyle anlatıldı: “Kamu kurumları içindeki örgüt mensubu kamu görevlileri, devletin ve idarelerin aldığı İHALELERDE avantaj sağlayarak ihaleye giren firmanın çok yüksek kar elde etmesini sağlamakta ve elde edilen yüksek karın bir kısmı FETÖ’ye himmet/bağış şeklinde aktarılmaktadır. FETÖ, usulsüz dinlemelerle kimin hangi ihaleye ne bedel vereceğini önceden bilerek istedikleri şirketlerin ihaleyi kazanmasını da sağlayabilmektedir.Bu yüzden işadamları veya çevresindeki kişiler dinlenmişlerdir. FETÖ’ye himmet vermeyen hiç kimse kamu ihalelerinden birini kazanamamıştır. Birçok bakanlık ve kamu idaresi, genel müdürlük bu örgütün kadroları tarafından yönetildiği için ihaleler de onların istediği şirketlere veya kişilere tevdi edilmiştir.” denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.