Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

Şenbayrak: daha fazla katkı almalıyız
">
  Şenbayrak: daha fazla katkı almalıyız

  Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, Banvit Basketbol Kulübü Genel Menajeri Turgay Zeytingözü’nde katılımıyla Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bir kafede yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya TBF Yönetim Kurulu Üyesi Resul Kerse’de katıldı. Şenbayrak, basketbolun Türkiye’de daha fazla bilinir olması için yerel medyanın katkısının üst seviyede olduğunu söyledi. Basketbolun Türkiye’de daha fazla bilinir olması için […]

  Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, Banvit Basketbol Kulübü Genel Menajeri Turgay Zeytingözü’nde katılımıyla Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bir kafede yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya TBF Yönetim Kurulu Üyesi Resul Kerse’de katıldı.
  Şenbayrak, basketbolun Türkiye’de daha fazla bilinir olması için yerel medyanın katkısının üst seviyede olduğunu söyledi. Basketbolun Türkiye’de daha fazla bilinir olması için yerel medyanın katkısının önemli olduğuna dikkat çeken Şenbayrak, “Basketbol Federasyonu olarak bizler Bandırma’yı ve Banvit Basketbol Kulübünü önemsiyoruz. Banvit’in ülkemiz basketboluna yapmış olduğu katkılarını biliyoruz” dedi.
  Şenbayrak basın mensuplarının “Salon sporlarının en büyük sorunlarından biri alt yapı eksikliğidir. Bu anlamda alt yapı sorunlarının çözümü konusunda genel bütçeden gerekli kaynağı aldığınızı düşünüyor musunuz” şeklindeki sorusunu “Türkiye Basketbol Federasyonu özerk bir federasyon değil. Dolayısıyla katkı almıyor muyuz, alıyoruz. Bence başarıya göre daha fazla almamız gerekli” şeklinde konuştu.
  Futbolun profesyonel bir spor dalı olmasına rağmen ciddi katkılar aldığının altını çizen Şenbayrak “Basketbol branşında hem alt yapılar olsun hem de a takımlar olsun 2 ve 4 yılda bir organize edilen dünya ve Avrupa şampiyonalarına hep katlıyoruz. Futbolda maalesef böyle olmuyor. Bu başarıya göre kıyaslandığında basketbolun daha fazla desteklenmesi daha fazla pay alması gerektiğini düşünüyorum” diye yanıtladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz