UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

Panç:Müftü şehitler arasında ayrımcılık yapıyor

Panç:Müftü şehitler arasında ayrımcılık yapıyor
  • 18.06.2017

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Selim Panç Susurlukta düzenlenen şehidimiz Uzm.Çvş. Erbil Arslan’ın cenaze töreninde Balıkesir İl Müftü yardımcısı Ramazan Topçan’a tepki gösterdi.

Panç yaptığı yazılı açıklamada; “Susurluk, Göbel mahallesinde Şehidimiz Uzm.Çvş. Erbil ARSLAN’ı ebediyete yolcu ettik. Cenaze Töreni Şehidimize yakışır şekilde organize edilmiş, binlerce yurttaşımız törene katılmıştır. Şehidimizi ebediyete yolcu ederken Balıkesir il müftü yardımcısı Ramazan Topçan ‘’özellikle 15 Temmuz şehitlerini’’ öne çıkararak yad etmiştir. Bu tutumunun kasıtlı olduğunu, Şehitler arasında ayrım yaptığını düşünüyorum. Bu tutumu cenazeye katılan halkımızın da büyük tepkisini çekmiştir. Tabi ki 15 Temmuz darbesini önlemeye çalışan Şehitlerde bizim şehitlerimizdir. Oysaki bu ülke Çanakkale ve Kurtuluş savaşından bu güne kadar, bu vatan uğruna binlerce Şehit vermiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna canını feda eden binlerce şehitten bahsedilmemiştir. Şehitlerimiz arasında ayrım asla yapılmamalıdır” dedi.
Panç devamında şunları söyledi “Balıkesir müftü yardımcısının özellikle “15 Temmuz şehitleri” diye başlayıp şehitlerimiz arasında yapmış olduğu ayrımcı tutumunu kabul etmiyor, bu tutumun tekerrür etmemesi için yetkili mercileri göreve davet ediyorum”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. balkes dedi ki:

    git işini yap doktor musun çapulcu musun belli değil.
    işiniz gücünüz huzursuluk…

YORUM YAZ