$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Sait: korsana dikkat çekti

Sait: korsana dikkat çekti
  • 31.08.2015

Aydın Didem’de yapılan Esnaf Odaları Başkanlar Kurulunda konuşan Susurluk Esnaf Odaları Birliği Başkanı Aydın Sait, korsan esnafla yapılan mücadelenin yetersiz olduğunu söyledi.
Sait “Bir yandan oda kaydı olan düzenli bir şekilde Maliye’ye kaydı bulunan esnafımızla, diğer taraftan hiçbir yere kaydı bulunmayan, merdiven altı hizmet veren esnaf arasında ayırım olması gerekir” dedi.
Korsan esnafla mücadelenin tek bir kurumun yapacağı denetimlerle sonlandırılmasının söz konusu olamayacağını dile getiren Sait” Vergi Daireleri gerekli denetimleri yapıyor ancak. Yerel yönetimlerin bu konudaki denetimleri yetersiz. Özellikle ruhsat aşamasında yerel yönetimlerin daha titiz davranması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
İşyeri ruhsatlarının işyerinin açıldığı mahallinde verilmesinin ekonomik ve zaman kayıplarının önüne geçeceğine dikkat çeken Sait ”İlçe bir vatandaşımız eğlence merkezi açarken işyeri ruhsatını Susurluk Belediyesinden alırken itfaiye raporunu ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden almaktadır. Buda zaman ve ekonomik kayıplara neden olmaktadır. Yapılacak düzenlemelerle tüm işlemler mahallinde yapılmalıdır” ifadesini kullandı.
Aydın Didim’de yapılan esnaf odaları başkanlar kuruluna ayrıca Susurluk Şoförler Odası Başkanı Metin Ayer, Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Kemal Şen, Göbel Esnaf Odası Başkanı Kamil İçen ve Susurluk Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Hakan Temizkan katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.