Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

SADİST ve NARSİST TİP!
">
  SADİST ve NARSİST TİP!

  Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul ÖZKÖK, Eskişehir OSMAN GAZİ Üniversitesinde dört akademisyeni kurşuna dizerek öldüren Sadist ve Narsist ruhlu akademisyen için ilginç bir tanımlama yapmış. Bu tipleri çok öncelerden tanırım, 12 Mart askeri döneminde, 12 Eylülde, ve hatta 28 Şubatta, 15 Temmuzda hep görünmüş son olarak da bu yıl Nisan ayında Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde hortlamıştır […]

  Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul ÖZKÖK, Eskişehir OSMAN GAZİ Üniversitesinde dört akademisyeni kurşuna dizerek öldüren Sadist ve Narsist ruhlu akademisyen için ilginç bir tanımlama yapmış.
  Bu tipleri çok öncelerden tanırım, 12 Mart askeri döneminde, 12 Eylülde, ve hatta 28 Şubatta, 15 Temmuzda hep görünmüş son olarak da bu yıl Nisan ayında Eskişehir Osman Gazi Üniversitesinde hortlamıştır derken, Bu sapık ruhlu tipler, “Yerine göz diktiği, Kıskandığı, kızdığı insanların, Mahalle ve iş arkadaşlarının hayatlarını bir imzasız mektupla kaydırmaya çalışırlardı”.
  İçinde bulundukları yıl ve koşullara göre, İnsanları, Kah bunlar solcu, ya da Ülkücü diye, Kah Şeriatçı, eşi başörtülü diye gammazladıklarını İğrenerek seyrettim diyor ve devam ediyor, Şimdi yine ortalıkta dolaşıyor bu FETÖ ihbarcısı karanlık ve Gammazcı ruh, üstelik iyice semirdi biti kanlandı ihbar ettiği insanların hayatlarını kaydırmak da yetmiyor artık.
  Durumdan vazife çıkaran pis bir muhbir tipidir.
  İğrenç bir karakterdir.
  Her gün memleketin her köşesinde pusuya yatmış bekleyen kap kara bir ruhtur, şeklinde bir portre çizmiş ünlü yazar.
  Üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokan, İnsanlara sürekli sataşıp onları itibarsızlaştırmaya çalışan, bu tür ihbarcı çapsızların toplum içinde az da olsa bulunduğunu maalesef görüyor, biliyoruz.
  Lakin, Okumuş ve Mürekkep yalamışlığı ile öğünen insanoğlu(!) nasıl oluyor da içinde insan sevgisi bulunmayan bir kalp taşıyor, diye merak edip biraz araştırma yapayım dedim ve bir yazarın NARSİSİZMİN tanımını okuyunca bunun bir hastalık olduğunu öğrendim.
  Bakınız, yazar bu hastalığı nasıl tanımlıyor.
  “Patolojik düzeyde narsisizmi olan bireyler ise kendilerini fiziksel ve ruhsal açıdan diğer insanlardan daha üstün, daha önemli görürler.
  Daha doğrusu böyle görmek isterler…
  Çünkü kendi içlerinde aslında derin bir değersizlik duygusu vardır bu sebeple de değerli olduklarının sürekli olarak başkaları tarafından onaylanmasına ihtiyaç duyarlar. Onay beklentileri karşılanmadığında da hayal kırıklığına uğrarlar.
  Eleştiriye dayanamazlar, sürekli övgü beklerler, görünüş ve davranışlarıyla bunu elde etmeye çalışırlar.
  Çoğu zaman ilişkilerinde bencillerdir;
  Beklentilerini karşılamak için başka insanları kullanırlar, hatta sömürürler.
  İhtiyaçları karşılandığı müddetçe bu insanlarla ilişkilerini sürdürürler, o kişiye ihtiyaçları kalmadığında ise ilişkilerini bitirirler.
  Empati becerisinden yoksun oldukları için de ilişkileri genelde yüzeyseldir.

  Kendilerini başkalarından üstün görmeye eğilimli oldukları için her şeye hakları olduğunu düşünürler. Başkalarının düşüncelerini kendi düşünceleriymiş gibi kullanabilir, başkası tarafından kazanılmış bir başarıya hiç çekinmeden sahip çıkabilirler, bu kendini sevme ve üstün görme hastalığıdır”.
  Böyle bir hastalık için düşman başına mı demeli? Ya da Allah (cc) düşmanıma vermesin mi demeli? Bilemiyorum.
  Bu tiplerin Vatana Millete ve kendi çevrelerine de hiçbir faydası gelemezmiş, ne acı değil mi? Esen kalınız…

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz