$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

ROMANLARDAN VATAN HAİNİ ÇIKMAZ!

ROMANLARDAN VATAN HAİNİ ÇIKMAZ!
  • 25.10.2016

Bandırma’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Bandırma Romanlar Derneği’nin “Romanlar Kardeştir” projesi kapsamında Romanlar Kardeştir Kültür ve Tanıtım Festivali düzenlendi.
Festivale, CHP Milletvekili Mehmet Tüm, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Kaymakam Tuncay Sonel yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri, vatandaşlar katıldı.
Bu festival, kentimize yakıştı mı?
Evet, yakıştı!
Roman vatandaşlarımızın, “biz de varız” ve “bizim de söylenecek sözümüz var” demeleri, değişik etkinliklerle, bir şölen havasında gerçekleştirdikleri organizasyon muhteşemdi. Bu nedenle hem Bakanlığımızı hem büyükşehir belediyesini hem de Bandırma Roman Derneği yönetimini kutluyor, tebrik ediyoruz.
Günün en anlamlı sözü ise, dernek başkanının “Romanlardan vatan haini çıkmaz” sözüydü ki, bu söz, birilerine kapak olsun!
İlk Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. erol dedi ki:

    bence festivalin etkinliğin adı yanlış algı yaratıyor..romanlar kardeştir! değil romanlar da kardeşimizdir! olsaydı daha anlamlı ve bütünleştirici olurdu..bu sloganla kendin ça kendin oyna olmuş..Roman ların ytoplum tarafından saygı görmesi için başta kendileri olmak üzere toplumun herkesimine görev düşmektedir.bir konserle bu sorun çözülemez..

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.