UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,07 / Satış: 4,09
€ EURO → Alış: 4,97 / Satış: 4,99

Rengarenk hayal et!

Rengarenk hayal et!
  • 10.12.2017

Değerli okurlar, BANDIRMA Barış MANÇO Kültür Merkezinin yan tarafında bulunan, Camı penceresi olmayan, burasının ne olduğunu bilmeyen İnsanların korkarak ürkerek baktığı, hatta hiç bakmadığı, gözlerden ve dikkatlerden uzak, bir duvardan ibaret olan Melih ÇINAR sergi salonunda yine MUHTEŞEM ve kaçırılmayacak bir resim sergisi var.

8 Aralık 2017 de başlayıp 18 Aralık 2017 ye kadar devam edecek olan, BANDIRMA’LI sanatçı Sibel Süreyya AYTEKİN’İN “RENGARENK HAYAL ET” İsimli cam altı resim sergisi Bandırma’lı sanat severlerle burada buluştu.

Bandırma İnsanının en fazla % 3 ünün fırsat bulabilirse bilerek uğrayacağı bu sergi bu salonda adeta saklı sanatlar hükmündedir.
Sergi Muhteşem Sanat eserleriyle dolu, her biri birbirinden güzel ve anlamlı, az bir kısmı cam üstü ama çoğu her yerde rastlanıp görülemeyecek güzellikte CAM ALTI çalışmalarıyla meydana getirilmiş çok farklı ve çok güzel eserler.

Güneydoğu’da, daha çok MARDİN ve çevresinde Kutsal sayılan “ŞAHMERAN” adıyla öne çıkan ve o yöreyle özdeşleşen “CAM ALTI” Sanatını merak eden BANDIRMA’LI Sanatçımız, Sibel hanım bu işi yerinde inceleyip eğitimini almak için Mardin’e gider.
Oradaki koşullar çok yeterli olmasa da uzun süre azimle sabreder, (bir söz vardır, Sabırla koruk, helva olur, derler) onun gibi Sibel hanım da Sabrının ve Emeğinin ürünü olan ilk CAM ALTI resim sergisini MARDİN’DE açar, ikinci sergisi de şu anda Melih ÇINAR sergi salonundadır.

Ben bu sergideki eserlerin güzelliklerini tarif edecek kelimeler bulamıyorum, en iyisi sergiyi gezip görmeniz, Güneydoğunun çok eskilere dayanan tarihi ve kültürel yapısını canlandıran ŞAHMERAN’DAN Tavus kuşlarına, telli turnalara ve Cam arkalarına özenle işlenmiş çeşitli figür ve temalara kadar her zevke hitap edecek bu sergi mutlaka görülmelidir diyorum.
İşte Milletin hayat damarlarını sağlam tutan BANDIRMA’LI gurur kaynağımız bir sanatçı daha. SİBEL SÜREYYA AYTEKİN. Esen kalın sanatsız kalmayın…

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. hikmet dedi ki:

    gerçekten fikret bey in anlattığı gibi şaheserler var , gezilmesi görülmesi gereken son derece renkli bir dünyaya masal dünyasına girmiş gibi oluyorsunuz. tavsiye ederim

  2. Sayın fikret bey övgü dolu yazınızla beni onore ettiniz saygılar ve teşekkürler

YORUM YAZ