Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Rektörlükten, Milli Birlik Paneli
Rektörlükten, Milli Birlik Paneli

Barış Manço Kültür Merkezi’nde Bandırma Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesi’nin katkılarıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Paneli” düzenlendi. Moderatörlüğünü, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hamit Akçay’ın yaptığı panele konuşmacı olarak; ANAR Araştırma Şirketinin Genel Müdürü İbrahim Uslu, Üniversite Genel Sekreteri ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Arıoğlu ve USMED […]

Barış Manço Kültür Merkezi’nde Bandırma Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesi’nin katkılarıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Paneli” düzenlendi.
Moderatörlüğünü, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hamit Akçay’ın yaptığı panele konuşmacı olarak; ANAR Araştırma Şirketinin Genel Müdürü İbrahim Uslu, Üniversite Genel Sekreteri ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Arıoğlu ve USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneği) Başkanı Said Ercan katıldı.
Panele Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, 6.Jet Hava Üs Komutanı Tuğgeneral Ahmet Biçer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansu, Tarım İlçe Müdürü Sefa Uyar ve çok sayıda konuk katıldı. Panel öncesinde 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan bilgi ve görsellerin yer aldığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik” fotoğraf sergisi açıldı.

Panelde konuşan Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir Darbe gecesi yaşananlar FETÖ/ PDY terör örgütünün amacının Millet iradesini teslim almak olduğunu söyledi. Özdemir;” Bu aziz milletin iradesine 15 Temmuz akşamı suikast yapılmak istenmiştir. Bir ülke, bir devlet, bir millet Türk silahlı kuvvetleri içerisine sinsice yerleşmiş ve orada beslenip büyütülmüş bir terör örgütü tarafından dehşet verici bir saldırıya uğramıştır. Aziz milletimizin iradesine kast edilmiştir. Bu üst akıl olarak tanımlayabileceğimiz dış güçler tarafından tezgâhlanan girişimler başarısız olunca bu seferde Gülen ve ekibi tarafından Türkiye’ ye bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu aziz millet meydanlarda bu hain darbe girişimine dur demiştir. Milletimiz darbecilere darbe yapmıştır” dedi.

-İnsanlık tarihinin en şanlı direnişi
Özdemir; “Ülkemizin karşı karşıya kaldığı en önemli ihanet gruplarından birisi olan FETÖ terör örgütü karşısında insanlık tarihinin en şanlı direnişlerinden birini bulmuş, sinsi terör örgütüne aziz milletimiz bir şamar vurmuş, tarihe 15 Temmuz destanı olarak geçmiştir. Özgürlük ve demokrasimizin gerçekten sembolü haline gelmiştir. Milletimiz iradesini temsil eden meclisi vuran, en kirli örgüt olan FETÖ’ ya karşı tek birlik olmuştur. Bu hain örgüt hala tamamen çökertilmiş değil. Arkasında olan yabancı ülkeler ve örgütler hain planlarını sürdürmeye devam ettiğini hep birlikte müşahede ediyoruz. Bu hainleri tüm kurumlarımızdan şimdi temizliyoruz. Darbe gecesi bizde İstanbul da hemen meydanlara koştuk. Darbeyi ilk kınayan tepkisini ilk dile getiren ilk birkaç üniversiteden biri olduk.” diye konuştu.

Öte yandan 15 Temmuz Cumartesi günü saat 22:00’da “Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü” düzenlenecek. Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik” Anma Programına çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz