UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Peynirciyi rahatlatan açıklama

Peynirciyi rahatlatan açıklama
  • 30.09.2015

Susurluk Esnaf Odası Başkanı Aydın Sait, 1 Ocak 2016’dan itibaren açıkta peynir satılamayacağına ve tattırılamayacağına ilişkin haberler üzerine bir açıklama yaptı.
Peynir tebliğinin doğrudan satışlarda geçerli olduğunun altını çizen Sait, “Odamız üyeleri perakende satış yapmaktadır. Üyelerimiz ürünlerini önemli maliyetlere girmeden açıkta satabilecek, şarküteri, bakkal ve pazarlarda peynir almak isteyen vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla peyniri eskiden olduğu gibi tadarak alabilecekler” dedi.

Sait “Peynir, pazarlama yöntemiyle satılacaksa ambalajlanmak zorundadır. Oysa pazarcı, şarküteri veya bakkal üyemiz, perakende satış yapmaktadır, yani üyemizin işyerinde yaptığı satış, doğrudan satış kapsamında değildir. Yeni düzenlemeyle peynirlerin muhafaza, taşınma ve piyasaya arz edilme sürecinde 10 santigrat derecenin altında tutulmasının zorunlu hale getirilmiştir. Bu hüküm pazar ve diğer işyerlerinde açıkta peynir satılmasına engel oluşturmamaktadır. Dolayısıyla bu sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin endişelenmelerine gerek yoktur” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ