Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

Pertevniyal Hastanesi’nin hali içler acısı
">
  Pertevniyal Hastanesi’nin hali içler acısı

  CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, Bandırma Pertevniyal Hastanesi’nin Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne devredilmesi için Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş’tan biran önce gerekli adımları atmasını istedi. Havutça “Bandırma Pertevniyal Hastanesi uzun yıllar, Kurtuluş Savaşı yıllarından bu yana Bandırma’da sağlık alanında hizmet etmiş çok önemli bir tarihî anıt eserimiz. Bu eser şu anda Sağlık Bakanlığı tarafından boşaltıldı […]

  CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, Bandırma Pertevniyal Hastanesi’nin Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne devredilmesi için Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş’tan biran önce gerekli adımları atmasını istedi. Havutça “Bandırma Pertevniyal Hastanesi uzun yıllar, Kurtuluş Savaşı yıllarından bu yana Bandırma’da sağlık alanında hizmet etmiş çok önemli bir tarihî anıt eserimiz. Bu eser şu anda Sağlık Bakanlığı tarafından boşaltıldı ve Kültür Bakanlığına, hazineye bırakıldı ama şu anda mezbele vaziyette ve gerçekten de tarih gözümüzün önünde yok olup gidiyor” dedi.

  -Üniversiteye devir edilmeli
  Balıkesir Kültür Müdürlüğü’nün Bandırma Pertevniyal Hastanesi’nin kendilerine devir edilmesi konusunda talepte bulunduğunu anımsatan Havutça “Genel Müdürlük bütçe yetersizliği nedeniyle bu talebi ret etti. Daha sonra Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü’nden burayı talep etti. Genel Müdürlük onay verirse Hazine’den Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi devri yapılacak. Anıt niteliğinde olan viraneye dönmüş bu hastanenin vakit kaybetmeden Bandırma Üniversitesine devredilerek gerekli restorasyon ve bakım çalışmalarının başlamasını Bakanlıktan bekliyoruz”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz