UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,07 / Satış: 4,09
€ EURO → Alış: 4,97 / Satış: 4,99

Özelleştirmeye iş dünyasından destek

Özelleştirmeye iş dünyasından destek
  • 12.02.2018

İş dünyasından Gönen Kaplıcalarının özelleştirilmesine destek geldi. İlçede kurulu bulunan TEKSÜT Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık, Gönen Kaplıcalarının özelleştirilmesine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada “Çok geç kalındı. Gönen Belediyesi, zaman geçirmeden yasal zemini hazırlayıp Kaplıcaları derhal özelleştirmelidir” dedi.

-45 yıldır değişiklik yok
Arınık, “45 yıldır, kaplıcaların yatak sayısı değişmedi. 1974’ten beri aynı yatak sayısıyla turizm sektöründe. Biz, turizm yönünden çok şanslı olmamıza rağmen, bu şansı fırsata çevirmedik. İlk kez, kaplıcaların özelleştirilmesiyle ilgili ciddi bir adım atıldı, çalışmanın sonuca ulaştırılması gerekiyor. Gönen, turizm kenti olacaksa, yeni yatırımlar gelecekse öncelikle belediyenin otel işinden çekilmesi gerekir. Gönen Belediyesi, turizm sektöründe olduğu müddetçe, Gönen yerinde sayar. Gönen’i seven, halkını düşünen herkesin de özelleştirmeye destek vermesi gerekir” ifadesini kullandı.

Özelleştirmeden korkmayın
Siyasilerin kaplıcaların özelleştirilmesine karşı olmalarına da değinen Arınık, “Siyasetçi, siyasetini yapacak. Ticareti de yatırımcı, sanayici, esnaf yapacak. Dünyanın hiçbir yerinde devlet ya da belediyeler ticarette başarılı olmamış, işlettikleri kuruluşlardan kar edememişlerdir Kaplıcalar özelleştirilirken de şunlara dikkat edilmesi gereklidir. Oteller, en çok parayı verene değil, yatırım yapabilecek, en iyi şekilde çalıştıracak yeterlilik sahibi, turizm sektöründen yatırımcıya verilmeli. Yeterlilik belgesi aranmalıdır” dedi.

-Gönen yeni yatırımlar kazanır
Özelleşmeyle birlikte işçilerin işsiz kalacağı yönündeki eleştirilere de katılmadığını söyleyen Arınık “Şu anda 300 işçi çalışıyorsa, özelleştirme sonrasında çalışan işçi sayısı en az 3-4 kat artar. Gönen, yeni yatırımlar kazanır, Kaplıca turizminde gerçekten Türkiye’nin sayılı merkezi oluruz” ifadesini kullandı.

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ