$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

OTOPARK TARTIŞMASI VE BANDIRMA’NIN TRAFiK SORUNU

OTOPARK TARTIŞMASI VE BANDIRMA’NIN TRAFiK SORUNU
  • 03.11.2016

Balıkesir idare mahkemesinin otopark ihalesini iptal etmesinin ardından yaşanan gelişmelere BALPARK’ın yetki bizde açıklaması da eklendi.
Öyle görünüyor ki UCS’nin sözleşmesinin iptal edilmesinin ardından, BALPARK yakın bir zamanda burada otopark uygulamasına başlayabilir. Burada asıl ilginç olan Bandırma Belediyesi ihaleye çıkarken ve BALPARK’ta, konuyla ilgili açıklama yaparken bu uygulama için gösterilen ana nedenlerden bir tanesi Bandırma’nın trafik sorununa çözüm bulmaktı.
Evet, özellikle son dönemlerde Bandırma da, çok ciddi bir trafik sorunu yaşanıyor. Üstelik her geçen gün bu sorun daha da büyüyecek gibi görünüyor ve bu sorun dört ana arterde otopark uygulamasına devam edilince çözülecek bir sorun değil. O yüzden kimse kimseyi kandırmasın.Soruna bu haliyle çözüm aranıyorsa yegane alternatif ana arterlere tamamen park yasağı getirmek ve sımsıkı denetlemek.Böylece sorunu ,şimdilik vatandaşların bireysel çözümlerinin eklemlenmesiyle kalıcı çözüme kadar ötelemek.
Bandırmayı yönetenler biran önce bu trafik konusu üzerine eğilip daha detaylı ve gerçekçi çözümler üretmek zorundalar. Çünkü artan araç sayısı ve Bandırma sokaklarının fiziki yetersizliği, tek merkezli bir kent oluşumuz bu sorunu geçen süre içerisinde içinden çıkılmaz bir hale getirecektir.
İlk Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.