$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Otopark en acil sorunumuz!

Otopark en acil sorunumuz!
  • 26.10.2016

Balıkesir İdare mahkemesi, Bandırma Belediyesi’nin 2012 de yapılan Parkomat ihalesini iptal etti. Belediye 30 gün içerisinde ya mahkeme kararına uygun şekilde ihale sözleşmesinde düzeltmelere gidecek ya da bu ihale sözleşmesi belediye tarafından iptal edilecek.
Bandırma, Parkomat vakası ile Sedat Pekel’in başkanlığı ve Dursun Mirza’nın başkan yardımcılığı döneminde 2012 yılında tanıştı. Kentin cadde ve sokaklarının bu uygulamayla otopark olarak ücretlendirilmesini insanlarımız hiçbir zaman kabullenemedi. Uygulamanın kendisi, kentin yıllanmış ulaşım ve otopark sorununu çözememiş Bandırma için bir ceza olarak göründü!
Bandırma’nın çevresi ve merkeziyle bir ulaşım master planı yok! Ulaşımda, araç ve yaya trafiğinde yaşanan keşmekeş ortada!
Bandırma’nın artan araç sayısına göre, yıllardır bir otopark planı da olmadı. Dikilen her binada otopark yapılması zorunluluğu aranmasına ve harçları alınmasına karşın, yerel yöneticiler tarafından bu paraların farklı amaçlar için kullanıldığı anlaşıldı.
Otopark alanı icat etme ya da mevcut otopark alanlarına 7 katlı apartman dikme gibi alışkanlıklarımıza hep kenti kurban ettiğimiz içindir ki,bugün sorun dağ gibi.!
Maddi kaynak sorunları yaşayan belediyemiz için otopark yatırımı, en rantabl yatırım. Böylesi bir hizmet ve yatırım için büyükşehir belediyesine de ihtiyaç yok. Yap-işlet-devret modeliyle belediyemizin kasasından kuruş çıkmadan gerçekleşecek bir yatırımdan söz ediyoruz.
Bandırma’lılar, cadde ve sokaklarının otopark olarak ücretlendirilmesini başından beri sevmedi, istemedi. O zaman yerel yönetim ve toplum olarak, gerçekçi ve kalıcı çözümler üretmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.