$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,76
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,51

Oda’dan makaron uyarısı

Oda’dan makaron uyarısı
  • 10.08.2017

Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ömer Metin, kaçak sigaranın yerini makaron denilen filtreli kağıtlarla yapılan açık tütün satışlarının aldığını söyledi.

-Devlet ciddi kayıplara uğruyor
Yasalara göre açık tütünün ticari olarak makaron denilen filtreli kâğıda sarılarak sigara şeklinde satılmasının yasak olduğunun altını çizen Metin “Ne yazık ki bu yasağa uyulmuyor. Ülke genelinde kaçak sigara ve yasa dışı sarmalık kıyılmış tütün ticaretinden devletimiz milyarlarca TL vergi kaybına uğruyor. Bunun yanı sıra yasal sigara satış ve dağıtımında çalışan distribütör, toptancı ve yaklaşık 150 bin bakkal ve esnafımız büyük maddi zarara uğruyor” dedi.

-Yasal düzenleme şart
Metin, Yasa dışı tütün satışlarının kökten çözümü için, caydırıcılığı sağlayacak birtakım yaptırımları öngören yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini söyledi. Kaçak tütünle mücadelede tüketicilere de önemli görevler düştüğünün altını çizen Metin, tüketicilere kaçak sigara ve tütün almamaları konusunda çağrıda bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Temel dedi ki:

    5 tllik sigaranin +7 tlsi vergi
    2 liralik mazotun + 3 nucuk lirasi vergi daha ne sayalim her sey vergi bari sigaramizi rahat birakin isinize bakin devlet sigaradan kaybettini baska yerden zaten cikariyor

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.