UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,08 / Satış: 4,10
€ EURO → Alış: 4,98 / Satış: 5,00

NİSAN BİR YALANLARI!

NİSAN BİR  YALANLARI!
  • 29.03.2018

Değerli okurlar, dış kökenli, Frenk usulü, (GAVUR İCADI) Moda veya Modern Kültür adı altında işe yaramaz, zaman öldürücü, insanımızı tembelliğe, meskenete alıştırıcı, toplumu uyutarak aldatarak maddi zarara sürükleyici, birbirimize karşı güven duygularımızı yok edici ne kadar oyalayıcı “İnternet oyunları ve benzerleri de dahil” melanet varsa hemen mal bulmuş mağribi gibi üzerine atlıyor, uygulamaya başlıyoruz.
Bunların başında da yıllar öncesinden Ülkemizde adet haline getirilen Güya (ŞAKA) adı altında NİSAN BİR YALANI gelir, sanki yılın 364 günü doğru söylüyormuşuz da bir gün yalan şakası yaparak eğleniyormuşuz gibi.
“Alem deliye hasret, biz akıllıya” sözü gibi “Alem yalana hasret, biz doğruya”.
Bakınız, Siyasette yalan diz boyu, Ticarette tavan yapmış zirvede, Mali denetimlerden yoksun Vitrinlerdeki BİTİRİYORUZ, KAPATIYORUZ Yalanları, İnsanların akıllarıyla alay edercesine uygulanan 5,99 lu 59,99 lu vs, etiket kandırmacaları, Bir takım “TOSUNCUKLARIN” Çiftlik BANK, Tavuk BANK, Et BANK, Süt BANK vs, gibi birçok bankalar kurup para yatıran üyelerine % de üç yüze varan kar verdikleri ve ne kadar doğru söyledikleri ortadayken.
TV, lerdeki Bal satan, Çarşaf nevresim satan, Çeşitli alet edevat, hatta Cennete götüren kitap satan, Yanmaz kefen satan, Tüm dertlere deva İLAÇ satan ekran soytarılarının ne kadar doğru söyledikleri, kendilerine sipariş verip ürün alanların çığırdığı yandım Allah feryatlarından anlaşılıyorken.
İnternet üzerinden yapılan alış verişlerin de birçoğu bu tür YALAN’a ve halkı kandırmaya dayalıyken, yani YALAN Ülkemizde kol geziyorken “NİSAN BİR” YALANINA, Sevdiklerimize, eş ve dostlarımıza, YALAN şakası yapmaya, Onları Aldatmaya, Kandırmaya gerek var mı? (kandırılmak çok kötü bir şey).
Bırakalım bu Frenk usulü YALAN oyunlarını onlar oynasın demek istiyorum ama, Maalesef onlarda, bizdeki kadar yalan ve tembellik yok,
YALANLA İMAN bir arada durmaz düsturuna sadık kalarak, Sevdiklerinizle YALANSIZ, RİYASIZ ,NİSAN BİR leri ve Diğer günleri de sağlık ve sevgiyle dos doğru paylaşmamız dileklerimle.
Esen kalınız…
Fikret ÇAĞIN.

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ