$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Nezle ve gribe davetiye çıkaran alışkanlıklarımızdan…

Nezle ve gribe davetiye çıkaran alışkanlıklarımızdan…
  • 16.10.2017

Her kış olduğu gibi havaların soğumaya başlamasıyla beraber aileler olarak yine nezle ve grip hakkında sık sık konuşmaya başladığımızı söyleyebiliriz. Gerçekten de evlere bir kere giriş yaptığında tüm bireyleri dolaşarak evleri terk ettiğini de iyi biliyoruz ama maalesef önüne geçmekte de zorlandığımız bir durum aslında.

Korunma derken uzmanlar başta aşı olmak üzere çeşitli yolları olduğunu her kış öncesi hatırlatırlar biliyorsunuz.. Ne kadar uygularız çok da bilemem ama bu konuda epey sıkıntılarımızın olduğu söylenebilir. Özellikle kahvehanelerde konken, kağıt ve tavla gibi çokça kullanılan oyun malzemelerinin nezle ve gribin yayılmasında önemli payları olduğunu söylüyor bir sağlıkçı arkadaşım.

Özellikle sık sık yıkanmayan ellerin gribal hastalıklar konusunda fertlere epey zararları olduğunu söyleyen arkadaşım, bilhassa kahvehanelerde kağıt ve taş oyunlarına düşkün olanlarımızın her oyun sonrası mutlaka ellerini sabunlu su ile yıkamalarını öneriyor. Hele hele oyunlar esnasında elimizi ağzımıza, gözümüze götürerek farkında olmadan üzerimize mikrop alabileceğimizi mutlaka hatırlamamız gerektiğini söylüyor.

Sonuç olarak ne sebep olursa olsun ellerimizin yıkanmasını çok gerekli görüyor uzmanlar. Bende faydası olur diyerek duyduğumu sizlerle paylaşmak istedim. Sağlıklı bir kış geçirmemiz dileğiyle esen kalınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.