UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

NARSİST!

NARSİST!
  • 05.02.2018

Değerli okurlar, sosyal medyada ilginç bir paylaşıma rastladım, sizin de ilginizi çekeceğini umuyorum, “NARSİSİZMİN ne olduğunu tanımlamışlar ve birkaç maddeyle Karşınızda NARSİST birinin olup olmadığını saptamanın yollarını şöyle göstermişler.

-1- NARSİSİZM BİR KİŞİLİK BOZUKLUĞUDUR; Gereğinden fazla ukalalık bunun ilk göstergesidir.

-2- SİZİ ASLA TAM OLARAK DİNLEMEZLER; Her anlatılanı eksik dinler ve daha sonra hatırlamazlar, o nedenle kalemle kağıda not alan bu tipler, söylenenleri üstün körü dinlerler veya hiç dinlemezler, bir şey sorduğunuzda “hı pardon, ne dedin? Cevabını alıyorsanız DİKKAT.

-3- CÖMERT GÖZÜKMEYE ÇALIŞMALARI BİR ŞEY İFADE ETMEZ; tam tersi cimridirler, her zaman kendi çıkarları ön plandadır;

-4- KİMSEYİ BEĞENMEZLER; Herkese bir kulp bulmakta asla gecikmezler, BEN merkezcidirler, kendilerine taparlar.

-5- KURALLARLA İLGİLENMEZLER; Onlar için önemli olan sadece kendi kurallarıdır.

-6- UTANMA DUYGULARI OLDUKÇA ZAYIFTIR; Kafalarına estiği gibi davranırlar bir NARSİST neredeyse yok denecek kadar AZ UTANÇ duyar. Hayatında yaptığı her şeyin doğru olduğunu zanneder, yanlış olduğunu söylediğiniz her şeye karşı savunmaya geçer, AR DAMARI ÇATLAMIŞ da denebilir.

-7- AMAN ONLARI ELEŞTİRMEYİN; Yoksa karşınızda ALAYCI ve SERT BİR ODUN bulursunuz, asla eleştiri kabul etmezler.

-8- ÜLKE ve İNSANLIK ADINA SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇINIRLAR; Dikensiz gül bahçelerinde ve daima kişisel çıkarları peşinde gezinirler.

-9- NARSİSTLER ÇABUK ÖFKELENİP “ASLAN” KESİLİRLER; Kedi olsalar dahi.

-10- KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEYE KAPALIDIRLAR; Her şeyi bildiklerini sanan kalın kafalıdırlar.

-11- NARSİSTLER, KENDİLERİNİ ve ARKADAŞ ÇEVRELERİNİ ÇOK ÖZEL GÖRÜRLER; Arkadaşlarını özenle seçtiklerini iddia ederler, (aslında kendilerini herkesten büyük gördükleri için pek arkadaşları yoktur yalnızları oynarlar), ama böyle bir hayal Aleminde sevgisiz yaşarlar.

-12- NARSİST, SELFİELERLE, FOTOĞRAFLARLA COŞAN, KENDİNE HAYRAN, çukur, çukur olduğu kadar da kendini yüksekte görüp göstermeye çalışandır, sonuç olarak NARSİSİZM bir dramdır, demişler.

SİZİN DE ÇEVRENİZDE BU ÖZELLİKLERİN EN AZ BEŞİNE SAHİP TANIDIĞINIZ TİPLER VAR MI? varsa dikkatli olmalısınız şeklinde bir paylaşım, ne kadar ilginç değil mi?.
TV de TEKE TEK programını sunan, Haber Türk gazetesi yazarı Fatih ALTAYLI her yazısının altında “NE ZAMAN ADAM OLURUZ” diye sorar ya, 26 Ocak Cuma günkü yazısında cevaben “Kendimize aşık olmadığımız zaman” diye yanıtlamış.
Kişilik bozukluğuna sahip olan Narsistlere uyarı niteliğinde bir yanıt olmuş.
Bu gibilerin Devlete ve Millete de yararı olamaz, Dikkatli olmak gerek.
Esen kalınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ