Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

MÜSLÜMAN ORTA DOĞU(!) (Fikret Çağın)
 • FikretÇAĞIN
  • Fikret ÇAĞIN
  • sosfikret@hotmail.com
  • 10 Temmuz 2017 - 12:22:33

Değerli okurlar, birkaç yıl önce bir yazımda Suriye’deki ve Orta Doğu’daki vahşete, kanlı iç çatışmalara değinirken, kendilerini MÜSLÜMAN diye tanıtan Suriye, Irak, Libya ve Mısır gibi ülke halklarının kendi din kardeşlerini hunharca öldürdüklerinden söz etmiş, Suriyeli sığınmacıların da konukluğunun çok uzadığını her gün Yüzlerce, Binlerce ton gıda verip, bir o kadar ton atık ve çöp aldığımızı ve orada (Hatay bölgesinde bu yoğunluğu karşılayacak yeterli alt yapının olmadığını) bu nedenle (KOLERA) ve benzeri salgın hastalıkların çıkabileceği ihtimalinden söz etmiştim.

Üstelik Suriye’li sığınmacıların doğru durmayıp, Askerimizi, Polisimizi taşlama cüretini gösterdiklerini hatta çok daha ileri giderek Ülkemizin çeşitli yerlerinde Hırsızlık, Fuhuş ve Dilencilik yaptıkları gibi silahlı bıçaklı kavgalar çıkarıp terör estirdiklerini anlatmaya çalışmıştım.
(Sığınmacıların bu tür davranışları bugünlerde iyice arttığından, sayın BAŞBAKAN kendilerini sınır dışı etmekle uyarma gereğini duymuştur.)

Vay Sen’misin öyle yazan, konuyla ilgili eleştiri ve yorum yapan, bir siyasi partinin fanatikleri, iç karışıklık, kıyım ve katliam yapan diğer, sözde MÜSLÜMAN(!) ülkeleri bir kenara bırakıp, salt MISIR üzerinden saldırıya geçmişlerdi. İnternette kes yapıştır yöntemiyle bir Hikaye kitabı oluşturacak boyutta kınamalar.
Ben niçin Mısır’daki olaylara darbe demiyormuşum,(sanki ben darbe dersem olaylar bitecekmiş gibi) O olaylar darbe imiş, ( MURSİ VE SİSİ OLAYI) darbecileri de AMERİKA destekliyormuş. (Bakın Allamelere(!) iyi ki hatırlattınız) bugün PYD yi kim destekliyor. (bu günlerde peş peşe yakalanan canlı bomba olup canımızı yakmaya çalışan Orta doğu kökenli bozguncu militanlara bir sözünüz yok mu?.

Ben kimsenin yardakçısı destekçisi filan değilim, ve de hiç kimsenin inancını sorgulama hakkına ve yetkisine sahip de değilim bu böyle biline. Ben onların iman zafiyeti içinde olduğunu ima ettim, eğer onlar güçlü bir imana sahip olsalardı Amerika’nın değil “KURAN” ın yolundan gider, Din kardeşlerini de, gerekmedikçe diğer insanları da öldürmezlerdi demeye çalışmıştım.

Ama neylersiniz ki sizi bizi çok aşan, “Post kavgası”, Amerika’nın “BOP” kavgası. (Büyük Orta Doğu projesi)
Benim ifade etmekte yetersiz kaldığım bu konuyu, Eski Anayasa mahkemesi başkanı, Sayın HAŞİM KILIÇ, o günlerde tümüyle dile getirmişti, yazısının bir bölümünü alıyor, okurlarıma ve beni eleştiren fanatik yorumculara saygıyla sunuyorum.

“Pakistan’dan tutun Afganistan, Hindistan gibi özellikle İslam ülkelerini analiz edecek olursak, İran, Irak, Suriye, Mısır, Fas, Tunus ve Cezayir, tam bir yangın yeri. Buralardaki insan onurundan bahsetmeye mecalimiz yok”.

Her gün medyada görüyoruz, bir gün birisi canlı bomba oluyor bir tarafta patlamalar yaşanıyor, bu nasıl bir kültürdür, bu nasıl bir inançtır. Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş, bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir, diyen bir öğretinin bir inancın sahibi olan bu ülkelerde bu vahşeti ne diye ve nasıl izah edeceğiz. Diyor Sayın Kılıç ve devam ediyor.

Eğer bu Müslümanlıksa ben Müslüman değilim. Böyle bir şey olamaz, bir kiliseye girip orayı patlatıp 80–100 insanın ölümüne sebep olmak, Dinin neresinde buna izin var. Kafası kesilen, Koparılan iç organları ellerinde gezdirilen, böyle bir vahşeti, böyle bir insanlık dışı hareketi İslam’la Müslümanlıkla nasıl izah edebilirsiniz. Ne yazık ki bu vahşeti İslam coğrafyasında görüyorsunuz”.

Ve ne yazık ki aynı coğrafyada yıllardır görünen bu vahşet gelecek yıllarda da artarak devam edeceğe benziyor.
Çünkü, “Bu vahşeti sürdürenler gerçek Müslüman’lar değil elbette, İslamiyetten olabildiğince uzaklaşan, Petrol şımarığı olmuş Orta doğunun “Müslüman geçinen” Bedevi Ülkeleridir.

Dünyamızın İki baş belası Amerika ve Rusya’nın gazıyla hareket eden birkaç Arap Ülkesi ve işbirlikçileri, ESED muhalifi Suriyeliler, PKK, YPG, PYD’nin yanında, IŞİD veya DAEŞ de denilen sözde “Radikal İslamcılar’dır”.

Bunlar elbirliği ile bu yangına benzin dökerken başlarına gelecek Felaketlerden habersizler, Orta doğunun ateşinde yanacaklar ama korkarım bizi de yakacaklar.
Başta Suudi Arabistan ve Mısır olmak üzere, bazı “Müslüman geçinen Ülkeler” (!) Amerika’nın arzusuna uyarak, Ambargo kararını destekleyip, Katar’daki TÜRK ÜSSÜ kapatılsın koşuluna onay verdi, buna karşın bizim eleştirmen Fanatikler ne düşünüyor acaba? hala Mısır’ı mı, ya da Benim askerim orada şehit olurken burada deniz kenarında plajlarda sefa süren Suriyeli gençleri mi savunacaklar.
Durum ortada söylenecek sözün kalmadığı da iyice biliniyor zaten…

Esen kalın.

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz