$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Mİrza’ya kim kulak verecek?

Mİrza’ya kim kulak verecek?
  • 26.12.2016

Yaklaşık bir haftadır Bandırmada ve bölgede Belediye İhalelerinde ki usulsüz uygulamaları gündeme getiriyoruz. İhalelerin bir firmaya pas edildiğini, ihaleye konu işlerin belediye ekipleri tarafından yapıldığını, ihaleyi alan şirketin iş yapmadan fatura kestiğini gündeme getiriyoruz. İlk haberimizin çıktığının ertesi günü BAŞ TAŞ firmasının kamuoyuna yaptığı açıklama dışında Bandırma çok ilginç bir sessizliğe büründü.
Ta ki Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın bir videosu sanal ortamda yayınlanana kadar. Mirza o video da 100.yıl mahallesi muhtarlığında Büyükşehir Belediyesinin yol yapım ve tamiri için çıktığı ihaleyi kast ederek “Siz bunları yapamazsınız, ya da zamanında yapamayacaksınız. Vatandaş mağdur olacak. Bırakın müteahhidi, parayı bize verin biz yapalım” dedikten sonra yaptığımız haberleri doğrulayan çok net bir açıklama yaptı ve “Bizim yaptığımız yerin parasını alacaklar” dedi. Bu sözüyle kimi kastetti? İhaleyi alan firmayı yani BAŞ TAŞ’ı… (İlgilenenler İlk Haber’in internet sitesinden veya Facebook’ta Dursun Mirza Gönüllüleri sayfasından videoyu defalarca izleyebilirler)
Üstelik bu ihale ilk değil. Baski 2016 yılında toplam 10 milyon liraya yakın iki yol yapım ve tamir ihalesi daha yaptı. Bu ihale tutarında iş yapıldı ki Baski bir 11 milyon tutarında daha ihaleye çıktı. Peki, bu işler nerede yapıldı. Bandırmada yapılmadığı kesin. Çünkü Bandırma Belediye Başkanı uzun zamandır Baski’nin kazdığı yerler kapatılmıyor. Vatandaş mağdur olmasın diye işi biz yapıyoruz diyordu.
BAŞ TAŞ’a yol yapımı ve tamiri için 10 milyon liraya yakın para ödeniyor. BAŞ TAŞ ayrıca Bandırma Belediyesinin de yol yapım ve tamir ihalesini alıyor ama Baski’nin kazdığı yolları yine Başkan Mirza’nın net söylemine göre Bandırma Belediyesi yapıyor. Sonrasında Bandırma Belediye Başkanı bizim yaptığımız yerlerin parasını alacaklar diyor.Tüm bu gelişmeler tamda TBMM Darbe Araştırma komisyonunun ‘’Kurumlar içine sızmış P.İ.Ç elemanlarınca Fetöye himmet veren Firmalara avantaj sağlanıyor’’ raporu arifesinde yaşanıyor.
Biz de soruyoruz? Bu iddialara ve Başkan Mİrza’ya kim kulak verecek..? Bir diğer önemli konuda olayın farkına varan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza konuyla ilgili olarak ne gibi bir yol ve yaptırım izleyecek..P.İ.Ç tarafından Baştaş a hediye edilen ve önünde onay bekleyen 9 milyonluk yeni bir ihaleyi onayacakmı..? Baştaş tarafından Bandırma Belediyesine yerleştirilen P.İ.Ç elemanlarını o görevlerde tutacakmı.?
Bekleyip göreceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.