$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,76
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,51

MİRZA İDDİALARI DOĞRULADI…!

MİRZA İDDİALARI DOĞRULADI…!
  • 18.01.2017

Mirza, Yapılmayan ancak parası alınan işler için ‘’Baştaşın hesaplarını incelemem lazım’’ derken, Aynen Bandırma’da da Baştaş’ın tüm yaptığı işlerin dosyalarının Bandırma Belediyesi Fen işlerinde mevcut bulunduğunu ve yetkinin kendisinde olduğunu unuttu…!

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza geçtiğimiz hafta Bandırma’da yaşanan yoğun kar yağışı ile mücadele konusunda yapılanları anlatmak ve eleştirileri yanıtlamak amacıyla makamında basın toplantısı düzenledi. Mirza basın toplantısının son bölümünde sözü BASKİ kazılarına getirerek adeta BaşTaş’ı savundu.

Mirza, Bandırma Belediyesinin karla mücadelesini anlattığı basın toplantısının son bölümünde söz BASKİ kazılarına getirerek,” Bu arada zaman zaman yerel basında yer alıyor. Söylediklerim yanlış anlaşılıyor sanırım. BASKİ’nin kazdığı yerleri biz kapatıyoruz bizim yaptığımız yerlerin parasını alacaklar diye sanki ben BAŞTAŞ’a söylüyormuşum gibi yazılıyor. Ben bizim yaptığımız yerlerin parasını alacaklar derken BASKİ’nin aldığı kazı paralarını ima ediyorum. Yoksa kim yapmış yapmamış onu ben söyleyemem, onu söyleye bilmem için o işin hesabını kitabını incelemek gerekli” diyerek yazılanların yalan olduğunu iddia etti.

Oysaki Mirza hem geçen yıl gerçekleşen Haydar Çavuş Mahallesi Muhtarlık binası açılışında hem de geçtiğimiz günlerde 100.yıl Mahalle muhtarlığı ziyaretinde ” Biz o zaman Büyükşehir’e söyledik. Bunların parasını bize verin biz yapalım, ihale etmeyin dedik. Yok dediler ihale edeceğiz. Müteahhit firmaya verdiler. Bizim yaptığımız yerlerin parasını alacaklar. Bandırma’da şu an 700 çukur var BASKİ’nin açtığı. 22 aydır Bandırma’ya çivi çakılmıyor. 250 çukuru biz kapattık. Arkadaşlara talimat verdim Büyükşehir parasını bize verse de vermese de biz bu çukurları kapatacağız” demişti.İşte  bizde tam olarak bunu soyluyoruz..

Mirza Basın toplantısında 1/5000 lik planlarla ilgili olarak ’’ Edip Başkan’a buradan soruyorum ben Bandırma Halkının hakkı olmayan neyi dava etmişim” diyerek Bandırma Halkının Hakkını her platformda savunacaklarını söyledi. Mirza, konu BaşTaş’ın yapması gereken fakat yapmadığı tadilat işlerine kestiği milyonlarca liralık faturalara gelince , ” Bunu ben bilemem , bunu da ben söyleyemem .Benim o hesapları kitapları incelemiş olmam lazım”….dedi.

Baştaş’ın yapmadığı işler için Bandırmalı’ nın cebinden çıkan milyonları görmezden geldi. Mirza Yapılmayan ancak parası alınan işler için ‘’Baştaşın hesaplarını incelemem lazım’’ derken, Aynen Bandırma’da da Baştaş’ın tüm yaptığı işlerin dosyalarının Bandırma Belediyesi Fen işlerinde mevcut olduğunu ve yetkinin kendisinde olduğunu unuttu..!

Halbuki hesap çok açık, BASKİ’nin yaptığı kazıları kapatması gereken firma BaşTaş. BaşTaş’ın yapması gereken işleri Bandırma Belediyesi Fen İşleri yapıyor. Bandırma’lı nın cebinden çıkan paralarla, yapmadığı işlerin hayali hakkedişlerini alan BaşTaş….Söz konusu Bandırma halkının hakkı, ama Mirza ben bilmem diyerek kendini ateşe atıyor.

Mirza Büyükşehir’e kazı paralarını bize bırakın tamir işini biz yapalım diyor. BASKİ yol parke tamir asfalt işi için 12 milyon TL lik ihaleyi BAŞTAŞ’a veriyor. Yetmiyor 11 milyon daha veriyor ama Mirza’nın bundan da haberi olmuyor. İnandınız mı..?

Dursun Mirza muhtarlık açılışında ‘’22 aydır Bandırmaya çivi çakılmadı tek bir çukur kapatılmadı 700 tane çukur var BASKİ’nin yapması lazım biz yapıyoruz’’ ifadeleriyle BaşTaş’ın bu işleri yapmadığını açık açık ortaya koyuyor. Özetle, milyonları BaşTaş alıyor ama yol tamir işlerini Bandırma Belediyesi Fen İşlerinde BaşTaş’ın Tavşanlılı hemşerisi yapıyor.

Aşağıda ki 2 videoyu da izleyen ortalama zeka bir insan, BASKİ tarafından BAŞTAŞ’a ihale edilen ve parası ödenen yol çukur asfalt tamirat işinin, parayı alan BaşTaş tarafından değil de Bandırma Belediyesi Fen İşleri tarafından yapıldığını ve Bandırma Belediyesinin yaptığı işlerin parasını BaşTaş’ın aldığını anlayabilecek iken Dursun Mirza kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor.
Yorum kamuoyunun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Aygül Aytürk dedi ki:

    Ismail bey..gidiş gerçekten çok kötü.2017 2.yarısı bugünleri aratacak gibi.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.