$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,76
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,51

MİRZA GERÇEĞİ GÖRDÜ…!

MİRZA GERÇEĞİ GÖRDÜ…!
 • 22.12.2016

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Baştaş a, yapılmayan işlerin parasının Büyükşehir tarafından ödendiğini açık bir dille ifade etti. “Bizim Yaptığımız yerlerin parasını alacaklar.”

Balıkesir Büyükşehirden yol tamiri için Baştaş a ödenecek toplam tutar 21 Trilyon lira. Burada asıl soru şu. Yapılmayan tamiratlara ödenen Trilyonlardan haberi olan, bu gerçeği bilen Mirza şu anda önündeki ve Bandırma Belediyesine sızmış P.İ.Ç (Paralel İhanet Çetesi) tarafından Baştaş a armağan edilmek üzere olan 9 Trilyonluk ihaleyi onaylayacak mı…?
Büyükşehir Belediyesi yol tamiri için ihaleye çıkıyor. İhaleleri BAŞ TAŞ alıyor. Yolları Bandırma Belediyesinin ekipleri tamir ediyor. Bandırma Belediyesi yol Tamiri için ihaleye çıkıyor. İhaleleri BAŞ TAŞ alıyor. Yolları Bandırma Belediyesinin ekipleri tamir ediyor.
Belediye Başkanı Dursun Mirza 100.Yıl mahallesinde incelemelerde bulundu ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.100. Yıl Mahalle Muhtarı Celil Uzer’le yaptığı sohbet sırasında da gazetemizin dün manşetten verdiği “BELEDİYELERİ YAĞMALIYORLAR” haberini doğrulayan açıklamalar yaptı…!
Mirza şunları kaydetti. “Büyükşehir’in ihalesini kim aldıysa kazdıktan belirli bir süre sonra gelip yapmaları lazım. Biz Büyükşehir Belediye Meclisinde bu konuyu çok tartıştık. Dedim ki Bakın siz bunları yapamazsınız. Ya da çok geç yaparsınız, vatandaşımız mağdur olur. Biz yapalım parasını bize ödeyin bırakın müteahhidi dedik. Yok dedi adam. Biz ihalesini yaptık, yapacağız dedi.”
“Mirza devamında bunun ne anlama geldiğini çok açık bir dille ortaya koydu ve Baştaş a yapılmayan işlerin parasının Büyükşehir tarafından ödendiğini açık bir dille ifade etti. “Bizim Yaptığımız yerlerin parasını alacaklar.”

Dün yaptığımız belediyeleri yağmalıyorlar başlıklı haberimizde biz ne demiştik
“Biz buradan Bandırmalılara soruyoruz. Sizin Bandırma’da Baski nin kazdığı yerleri kapatsın diye Baştaş a 10 trilyon ödendiğinden ve bir 11 trilyon daha ödeneceğinden haberiniz var mı…?
“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 2016 yılında 10 Trilyon yol tamiratı için ihaleye çıkmış. İşler Baştaş’a armağan edilmiş. Peki, yollar gerçekten tamir ediliyor mu? Hayır… Üstelik bunu biz söylemiyoruz. Bunu Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza söylüyor” .
Sonrasında da uyarmıştık
“Büyükşehir Belediyesi ilçeler de yol tamiratı için 10 milyon lira harcamış durumda ama ortada yapılan iş yok. Bu ödenen paralar nereye gitti? Ne için ödendi.? Hak edişler nasıl belirlendi.? Şu anda harıl harıl delil karartılıyor. Bu hakkedişlere acilen el koyulmalı ve santim santim yapılan işler ölçülmeli”
“Gel de çık işin içinden Büyükşehir Belediyesi yollar tamir edilsin diye 10 Milyon harcıyor. İhaleler açık değil pazarlık usulü Baştaş a pas ediliyor. Bandırma Belediyesi 2 yılda bu iş için 32 milyon para harcıyor. Bu da yetmiyor Bandırma Belediyesi işçileri yolları yapmak ve onarmak için gece gündüz çalışıyor. Âmâ Bandırmalı yollarından şikayetçi. O zaman BAŞ TAŞ’a bu 55 milyon ne için ödendi? Üstelik daha Baştaş a Büyükşehirde 11 milyon Bandırmada 9 milyon ihaleyi vermek için P.İ.Ç büyük gayret içeresinde. O ihaleler kime gider?”

Ve öngörümüz gerçek oldu. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın parasını bize verin biz yaparız dediği 11 Milyonluk ihaleyi P.İ.Ç NİN OLAĞANÜSTÜ ÇABALARIYLA 30 Kasım 2016 Tarihli sözleşmeyle BAŞ TAŞ aldı. Oldu mu Balıkesir Büyükşehirden Yol tamir için Baştaş a ödenecek toplam tutar 21 Trilyon lira. Burada asıl soru şu. Yapılmayan tamiratlara ödenen Trilyonlardan haberi olan, bu gerçeği bilen Mirza şu anda önündeki ve Bandırma Belediyesine sızmış P.İ.Ç tarafından Baştaş a armağan edilmek üzere olan 9 Trilyonluk ihaleyi onaylayacak mı…?

Dursun Mirza konuşmasının sonunda ne diyor

“BİZİM YAPTIĞIMIZ İŞİN PARASINI ALACAKLAR”

Büyükşehir Belediyesi yol tamiri için ihaleye çıkıyor. İhaleleri BAŞ TAŞ alıyor. Yolları Bandırma Belediyesinin ekipleri tamir ediyor. Bandırma Belediyesi yol Tamiri için ihaleye çıkıyor. İhaleleri BAŞ TAŞ alıyor. Yolları Bandırma Belediyesinin ekipleri tamir ediyor.

YORUM KAMUOYUNUN.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Semih dedi ki:

  Söylediğiniz yalana kendiniz inanıyormusunuz. Söylediğiniz rakamlar tutarsız. 2 milyon , 9 milyon, 55 milyon… rakamların hangisi doğru. Bandırma belediyesi son günlerde bir yol tamirat sevdasına girişmişti. Sevep belli oldu. 3 yıldır uyuyanlar baştaşa iftira kampanyası başlatnak için uyanık görünmeye çalışmakta. Ama toslarsınız yakında. Ben de gülerim.

  1. Öztürk dedi ki:

   9 milyon şu anda Bandırma Belediyesinde onay için bekleyen ve Baştaş a devşirilen Parke yol yapımı ve tamiratı rakamı.55 milyon Baştaş ın yolları yapmak ve tamir etmek üzere Bandırma Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinden Aldığı paranın toplamı.Millet acından ölüyor hergün toprağa şehitler düşüyor,bunlar milleti soyuyor.Enterasan olansa Devlet seyrediyor.Cumhurbaşkanı da Fetö ile mücadele edildiğini sanıyor..!

 2. şükrü şahin dedi ki:

  Ey belediye başkanı ihalenin olacagini sen bilmiyomusun niye girmiyosun belediye adina attigin iftira biraz inandirici olsun be adam laf ola beri gele diye konusma

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.