Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

Milli Eğitim “Mutlu “oldu
">
  Milli Eğitim “Mutlu “oldu

  Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil’in Ankara Pursaklar İlçe Müdürlüğüne atanmasının ardından Bandırma İlçe Müdürlüğüne Bakanlık görevlendirmesiyle şube Müdürü Mutlu Aslan atandı.

  5 yıldan ilçe şube müdürü olarak görev yaptığını anımsatan Mutlu Aslan, “Milli eğitimin tüm birimlerinde bu süre içerisinde görev yaptım. Ağırlıklı olarak da insan kaynakları ve inşaat emlak birimlerinin yöneticiliğini üstlendim. Bu süre zarfında 4 ilçe milli eğitim müdürüyle çalışma olanağı buldum. Hepsinden ayrı ayrı şeyler öğrendim ve bunu tecrübelerime kattım” dedi.

  -2019’da ikili öğretim kalmayacak
  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daha önceden planlanan faaliyetleri ve projelerini uygulamaya koyacaklarının altını çizen Aslan “Bakanlığımızın da belirlemiş olduğu en önemli hedeflerden, 2019 yılı sonuna kadar ilçede ikili eğitim yapan okul kalmaması projesine uygun olarak Bandırma’da tüm eğitim kurumlarını tam gün eğitim yapan kurumlar haline dönüştüreceğiz” ifadesini kullandı. Bandırma’nın en temel sorununun okullaşma sorunu olduğunun altını çizen Aslan “Bu okullaşma sorununu gidermeye yönelik planlama ve çalışmalar yaptık. Bakanlığımızın verdiği destekle hedeflediğimiz yatırım planlarının neredeyse tamamını hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

  -Bandırma eğitimde cazibe merkezi
  Bandırma’nın eğitim ve öğretim açısından bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan Aslan şunları söyledi “Özellikle halkımızın motivasyonu son derece yüksektir. Eğitim camiası olarak bizleri bu durum ayrıca sevindirmektedir. Bize düşen bu motivasyonu en yüksek düzeyde tutup ailelerimizle iş birliği içerisinde öğrencilerin yüksek olan akademik seviyesini daha yükseklere taşımaktır. Bunun yanı sıra öğrencilerin eğitim gördüğü fiziki ortamları daha ferah ve modern mekanlara çevirmek bu eğitim sürecine önemli katkı sağlayacaktır. Okullarımızı sadece eğitim ve öğretim görülen yerler değil, nefes alabilecekleri mekânlara dönüştürmek te bu süreçteki hedeflerimiz arasındadır”

  -Gayret bizden tefik Allah’tandır
  Bütün mesai arkadaşlarıyla bir takım halinde büyük bir güç birliği yaparak daha yüksek bir motivasyonla çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Aslan “İlçe Milli Eğitim Müdürü dediğimiz kişi Bandırma eğitim camiasının ortak aklının sesidir. Bu konuda çeşitli paydaşlarla iş birliği halinde halkımıza en iyi hizmeti sunmaya gayret göstereceğiz. Gayret bizden tefik Allah’tandır” ifadesini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz