Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

MİLLETVEKİLİNDEN İMZA KAMPANYASI! (2)
">
  MİLLETVEKİLİNDEN İMZA KAMPANYASI! (2)

  POMPALI SİLAHLARLA, KUYUYA ATILAN TAŞ! Önceki yazımızda CHP Milletvekili sayın Mehmet TÜM’ün başlattığı “BİREYSEL SİLAHLANMAYA BİR MİLYON KERE HAYIR” diyen imza kampanyasıyla ilgili, 1990 lı yılların başlarında ANAP Hükümetince “Bir deli, kuyuya bir taş atmış, o taşı çıkarmak için kırk akıllının yetmediğini belirtmiş, Konu çok kapsamlı ve uzun olduğundan devamı gelecek yazımızda demiştik. ANAP ile […]

  POMPALI SİLAHLARLA, KUYUYA ATILAN TAŞ!
  Önceki yazımızda CHP Milletvekili sayın Mehmet TÜM’ün başlattığı “BİREYSEL SİLAHLANMAYA BİR MİLYON KERE HAYIR” diyen imza kampanyasıyla ilgili, 1990 lı yılların başlarında ANAP Hükümetince “Bir deli, kuyuya bir taş atmış, o taşı çıkarmak için kırk akıllının yetmediğini belirtmiş, Konu çok kapsamlı ve uzun olduğundan devamı gelecek yazımızda demiştik.
  ANAP ile DOĞRU YOL Partilerinin yıllarca birbirlerini yedikleri ve Ekonominin dibe vurduğu 1990 lı yıllarda, ANAP İktidarında, niçin geresinim duyulduğunu ya da kimlerin işine yaradığını bilemediğimiz, çok atarlı OTOMATİK, YARI OTOMATİK, yivsiz av tüfekleri ve 10 fişek alabilen POMPALI (güya yivsiz av tüfeği) adı altında tabanca kabzesi takılabilir, kısa namlulu, bas bayağı yakın mesafe ve gerilla silahı olan bu silahları Dış Ülkelerden, çoğu İtalya’dan olmak üzere yüz binlercesini sürekli ithal etmeye başladılar. (böylelikle bir deli, kuyuya bir taş atmış oldu)
  Bunun üzerine Ülkemizdeki yerli Tüfek ve Silah sanayicileri kazan kaldırdı, Bizlere de OTOMATİK ve POMPALI Silah üretme izni verilsin diye direndiler. (bu direnenlerin birçoğunun o yıllarda iş yeri açma Ruhsatları bile yoktu)
  Geleceği iyi göremeyen, Ayakta ve İktidarda durmakta zorlanan ANAP hükümeti bu talebi kabul etti ve istenilen izni verdi, yerli silah sanayicilerimiz de sayısız sınırsız ve denetimsiz ürettiği bu İtalyan taklidi silahları “Rekabete dayalı serbest Piyasa Ekonomisi politikasına sığınarak Faturalı Faturasız harmanda veresiye ve daha sonra da İnternetten gizli kargo taksitli eve teslim şeklinde tüm yurt geneline sattılar ve halen de satmaktalar.
  Daha sonra ANAP İktidardan düştü REFAHYOL Hükümeti kuruldu, fakat fiyatı çok ucuz, edinilmesi çok kolay olan bu silahlar (özellikle pompalılar ve Kalaşnikof benzerleri) yeraltı tabir edilen mafya ve terör örgütlerinde yerini çoktan almış, Ülkemiz adeta Silah cennetine dönmüştü.
  Bunun üzerine sayın Mesut YILMAZ gaflet uykusundan yeni uyanmış, ya da Hükümeti zora sokmak için olsa gerek, Sanki kuyuya taşı atan, Türkiye’ye bu silah rezaletini yaşatan kendisi değilmiş gibi, taşı çıkaracak kırk akıllı ararcasına feryat etmeye başladı, amanın bu POMPALI SİLAHLARI RADİKAL DİNCİLER ALIYOR BUNLAR DERHAL TOPLATILSIN diyordu, Adama uyan da balığa gidelim demezler mi?.
  1996—1997 Dönemi İç İşleri Bakanı sayın Meral AKŞENER, her şeye rağmen bu başıboşluğa çözüm arayışına girdi, bir yandan bu silahlara zoralım uygulasak Demokratik olmaz, Bedeli karşılığı almaya kalksak mali kaynak yok derken bir yandan da Bireysel silahlanmaya son verecek makul ve mantıklı bir yasa tasarısı hazırlatıyordu.
  Önceki yazımda da belirttiğim gibi bu yasa tasarısı (kimin işine gelmediyse, ya da kimin tekerine çomak sokuyorsa) beklemeye alınıp soğumaya bırakıldı ve kısa zaman sonra da REFAHYOL Hükümetine yönetimden el çektirildi.
  Geçmişte yapılan bu çalışmaya dair gelişmelere, gelecek yazımızda da kısaca değinelim ki, Silah konusunda geçmişten bugünkü duruma nasıl geldiğimiz daha net anlaşılsın. Esen kalınız… Fikret ÇAĞIN.

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz