Banvit yarı final için sahada

Banvit yarı final için sahada

Çok yiyenler acil’lik oluyor

Çok yiyenler acil’lik oluyor

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

CHP milletvekili adaylarını tanıttı

Ruhsatsız silah operasyonu

Ruhsatsız silah operasyonu

ORUÇ İBADETİ

ORUÇ İBADETİ

MİLLETVEKİLİNDEN İMZA KAMPANYASI! (1)
">
  MİLLETVEKİLİNDEN İMZA KAMPANYASI! (1)

  BİREYSEL SİLAHLANMAYA BİR MİLYON KERE HAYIR KAMPANYASI! Fikret ÇAĞIN. CHP Balıkesir Milletvekili, Bandırma’lı sayın Mehmet TÜM, “BİREYSEL SİLAHLANMAYA BİR MİLYON KERE HAYIR” diyen bir İMZA kampanyası başlattı, daha önce de konunun önemini ve toplum içinde yaratacağı tehlikeleri TBMM de söz alıp Parlamentoya, yani yasama organına anlatarak ve Meclis Başkanlığına 25 vekil arkadaşının da imzalarıyla bir […]

  BİREYSEL SİLAHLANMAYA BİR MİLYON KERE HAYIR KAMPANYASI! Fikret ÇAĞIN.
  CHP Balıkesir Milletvekili, Bandırma’lı sayın Mehmet TÜM, “BİREYSEL SİLAHLANMAYA BİR MİLYON KERE HAYIR” diyen bir İMZA kampanyası başlattı, daha önce de konunun önemini ve toplum içinde yaratacağı tehlikeleri TBMM de söz alıp Parlamentoya, yani yasama organına anlatarak ve Meclis Başkanlığına 25 vekil arkadaşının da imzalarıyla bir araştırma önergesi verdi ve yasal düzenleme istedi.
  Çünkü durum çok vahimdi, Her türlü SİLAH Ülkenin her yerinde ve İnternette peynir ekmek gibi satıldığı için herkes Elinde, belinde, arabasında POMPALI, ya da TABANCA türü silah bulundurur oldu, Yan baktın, sıramı kaptın, gibi sudan bahanelerle her gün insanlar öldürülüyordu.
  Kadın cinayetlerinin çoğu silahla işleniyor, son Akademisyen örneği ve benzeri yüzlerce örnek.
  Gelecekte daha büyük tehlikelere neden olabilecek bu kötü gidişe ancak yasa ile dur denilebilirdi.
  Lakin ne kadar dikkate alındı dersiniz.
  Önce böyle bir yasa teklifi Muhalefetten geldiği için kabul edilemez(!) RET edilir, çünkü muhalefet bilir bir iki, biz biliriz kırk iki misali, Ülkemizde adettendir, muhalefet pek dikkate alınmaz.
  İkincisi, İktidar zaten silahlanmaya sıcak bakıyor ve silah ruhsatı almayı kolaylaştırıyor. (tabanca mermisi sayısı 200 den 1000 çıktı, Silah alma yaşı 18 e çekildi)
  Ancak, sayın TÜM, bıkmadan, usanmadan “BİREYSEL SİLAHLANMAYA BİR MİLYON KERE HAYIR” imza kampanyasını çeşitli şekillerde sürdürüyor ve geçtiğimiz günlerde de “İYİ PARTİ” Genel Başkanı sayın Meral AKŞENER’DEN destek istedi.
  Sayın Meral AKŞENER, 1996—1997 yıllarında Doğruyol ve Refah Partilerinin (REFAHYOL) Koalisyonunda “İÇ İŞLERİ BAKANIYKEN, bu konuda çok ciddi ve mantıklı çalışmalar yapmış, etkin bir yasa tasarısı hazırlatmış lakin bazılarının işine gelmemiş olmalı ki tasarı beklemeye alınmıştı. (bu tasarıyı ileriki günlerde bilgilerinize sunacağım)
  Esasen Ülkemizde magandalığa zirve yaptıran bu sorumsuzca Silahlanmanın ve bu silahları yerli yersiz kullanmanın karşısında olan sayın AKŞENER bu kampanyaya tereddütsüz destek verecektir diye düşünüyorum, çünkü o Türkiye’nin İYİ olmasını istiyor.
  1990 lı yılların başlarında, ANAP döneminde SİLAH konusunda bir deli kuyuya bir taş attı o taşı kuyudan çıkarmak için kırk akıllı yetmedi.
  Geçmişte kuyuya atılan taşa ve bu konuda yapılan çalışmalara önümüzdeki günlerde değinelim, konu çok uzun çünkü. Şimdilik sağlıcakla kalın…

  • Etiketler
  • Yorumla
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz