UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,80 / Satış: 3,81
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

MHP ile rektörlük arasında randevu krizi

MHP ile rektörlük arasında randevu krizi
  • 11.10.2017

MHP Balıkesir İl Başkanı Suat Par, defalarca randevu talep ettiği halde kendisini kabul etmeyen Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Kerim Özdemir’e tepki gösterdi
Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Par “Biz geliriz sen ‘Hoş geldiniz’ dersin. Biz ‘Hoş bulduk’ deriz. ‘Nasılsınız’ dersin, biz de ‘İyiyiz’ deriz. Çay söylerseniz içer ve ziyaretimizi sonlandırır veda ederiz. Bu durumda seni rahatsız eden yer neresi?” diye tepki gösterdi.
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden il sekreterlikleri kanalıyla 3- 4 defa randevu talep ettiklerinin altını çizen Par “Randevu taleplerimiz anlaşılmaz bir şekilde hep ötelendi ve randevu vermekten kaçınıldı. Ben anayasal düzende, kanunlar çerçevesinde kurulmuş Milliyetçi Hareket Partisi’nin il başkanıyım sende Balıkesir’de kurulu bulunan devlet üniversitesinin ve okuyan 40 bin civarında yurdun çeşitli yerlerinden gelen vatan evlatlarının yüksek öğrenimlerini yaptıkları kurumun temsilcisin buraları ne senin ne de bizim aile mirasımız değildir. Bizler nöbetçiyiz. Biz geliriz sen “Hoşgeldiniz” dersin, biz “Hoşbulduk” deriz. “Nasılsınız” dersin, Bizde “iyiyiz” deriz, Çay söylerseniz içer ve ziyaretimizi sonlandırır veda ederiz, bu durumda seni rahatsız eden yer neresi, durumun bu yöne sevk edilmesi hiç istemediğim bir hal olmamakla birlikte bunu sen tetikledin. Amacını aşan cümlelerim oluşmuşsa kamuoyunun affına sığınırım.” İfadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ