SON DAKİKA

ilkhaber
egazete
Merhaba - Gündem

Meclis İĞFAL Edildi…!

Bu haber 06 Ocak 2017 - 19:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Meclis İĞFAL Edildi…!

Önceki gün akşam yapılan 2017 yılı ilk meclis toplantısında konuşmasının büyük bir bölümünü Baştaş ve Baştaş’ a ödenen milyonlar konusuna ayıran Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın dikkat çektiği’’ Belediyeye iki hafta önce gelen Sayıştay denetçilerinin gelir gelmez 7 Aralık Tarihinde yapılan 9 milyon bedelli  kilit parke taş ihalesine katılan firmaların iş bitirme belgelerini incelediği ve en uygun fiyatı veren  Ateşler firmasının  elenerek her daim olduğu üzere ihaleyi Baştaş firmasına vermelerinin pek doğru bir hareket olduğunu kendilerine söylediği’’ savunması adı geçen denetçilerinde başını yakacak mahiyette.

Mirza’nın meclise taşıdığı bu söylem bu denetçiler ısmarlamamı geldi,  kuşku ve sorularını beraberinde getirdi. Öncelikle belirtmek gerekir ki ihale şartnamesinde istenen benzer iş gruplarından A 5 grubu iş bitirme belgesinin Ateşler firması yönünden kabul edilemez olarak İhale komisyonunca değerlendirilmiş olması tam bir adli vakadır. Zira yüzde yüz A 5 grubu olan belgeyi yok sayan komisyon üyeleri Baştaş firmasınca Belediyeye yerleştirilen elemanlardır. Daha ötesi bazıları Hüseyin Baş’ın köyü Tavşanlı Göbel menşeilidir.

Yan taraftaki haberimizde bu konunun ayrıntıları vardır ve Gelir gelmez bu konuda fetva veren Sayıştay denetçileri ya FETÖ’cü Baştaş’ın işbirlikçileridir ya da Rüşvet havuzuna dahil olmuşlardır. Zira yaptıkları yasal değildir ve neden doğrudan bu konuyu ele almış Soyguncuya savunma materyali olmuşlardır. Madem olaya bu denli ilgili ve meraklılar ve madem Bandırma’da Cumhuriyet Savcıları çok yoğunlar o halde yapmaları gereken Baştaş’ın tüm hakkedişlerini incelemek ve ödenen paraların karşılığı olarak yapıldığı iddia edilen sokak ve caddeler ile Bandırma Belediye ekiplerinin yaptığı bütün parke taş döşenmesi işlerini santim santim ölçerek hırsızlığı kitabına uydurmaktır. Ancak bilinsin ki Mızrak çuvala sığmayacaktır.

Sayıştay Denetçiliği Hırsızlıkları aklama makamı değildir. Kamu adına yetimin hakkını korumak birincil vazifeleridir. Yan sütundaki haberimizde adı geçen belgenin detayları var. Bu denetçilerin peşini bırakmayacağız. P.İ.Ç  in yancısı olan hakkettiğini bulacaktır. Kripto FETÖ’cülerin fetvalarıyla Meclisi kandırmak ise C.H.P adına tam bir talihsizliktir. Cumhuriyet in Savcılarının sustuğu yerde maalesef Fetö nün hükümranlığı süre gelmektedir. Öte yandan günlük siyaset aldatmacasında birbirlerini Vatan Hainliğine varıncaya kadar suçlayan siyasetçilerin konu Baştaş ve Havada uçan milyonlar olduğunda sus pus olmaları hem manidar hem düşündürücüdür.

Burada iyi anlaşılması gereken husus şudur ki mesele Ateşler’e bu iş verildi verilmedi meselesi değildir. Mirza’nın yaptığı siyasi demogogluktur. Konuyu saptırma hedef şaşırtma…! Günlerdir belgeleriyle yazılıp çizilenler bir bütün olarak ele alınmalı Yüz milyonlara varan büyük hortumlamanın izi sürülmelidir. Mirza’nın bahsini ettiği ihalede yaşananlar yalnızca yapılan hortumlamalar silsilesinde rakip firmaların hangi yol ve yöntemlerle bertaraf edildiğinin belgeleriyle ortaya çıkartılmasından ibaret büyük resmin küçük bir parçasıdır. Eğer adı geçen Sayıştay müfettişleri meseleyi bu perspektiften ele almıyorlarsa emin olun ki Bu örgütün parçalarıdır.

Birde kalkmış ne diyor Başkan Mirza… Madem haklılardı niye K.İ.K e şikâyet etmediler. Olur… Sizinle uğraşacaktı insanlar. Kurmuşsunuz P.İ.Ç kapanını Kik ne diyecek… İşi Elbette Ateşlere verecek ama İşin kontrolü P.İ.Ç.. 40 yıllık müteahhit firma bilmiyor mu başına gelecekleri. Yüz milyarlarca teminatını yakacak işi yapılamaz hale getirecek adamlara kan kusturacaksınız. Lanet olsun diyor çekiliyor adamlar. Yüzde yüz haklı olmalarına rağmen buradaki çirkefi görünce Alıyor dosyalarını insanlar.

Resen harekete geçmeyen Cumhuriyet savcılarımızın bu tutumu karşısında tek beklenti ve ümidimiz ama Baştaş’ın ama Mirza’nın gazetemizi dava etmesidir ki hakkı ve halkı koruyacak vicdana sahip yargıçlar karşısında tüm dosyaların derdest edilip rezilliğin gün yüzüne çıkarılmasıdır. Bandırma’lı nın parası yıllardır FETÖ’cü Baştaş tarafından hortumlanmaktadır. Bizim işbirlikçi müfettişlerin fetvalarına itibar etmemiz söz konusu değildir. Biz Mirza’nın iddiası üzerinden değerlendirme yapıyoruz. Denetçiler çıkar ‘’bu bizim resmi görüşümüz değildir’’ derlerse onu da bu sütunlara taşırız.

Mirza geçtiğimiz günlerde kendisi itiraf etmedi mi.? Bizim yaptığımız işlerin bedelini Baştaş alıyor. Niye bu konuyu Mecliste dürüst namuslu vatanını milletini seven bir siyasetçi kalkıp sormuyor. Veya Mirza neden açıklık getirmiyor. Bunlar Milleti koyun görmeye balık hafızalı varsaymaya alışmışlar. Aklı başında dürüst meclis üyelerimizi tenzih ederiz.

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız bir meclis üyesi diyor ki ‘’Eğer Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza bu İhaleyi İptal etmez dönen tüm bu dolapları bizzat savcılığa bildirmezse yüzde yüz bu çarkın bir parçasıdır ve kendisinin maddi dünyasındaki dönüşümler sorgulanmaya gebedir.’’

Ilkhaber

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA