Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Albayraklar’a kötü haber

Albayraklar’a kötü haber

Defalarca yazıldı ama

Defalarca yazıldı ama

Manyas’a z kütüphane
Manyas’a z kütüphane

Manyas İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Demir, İstiklal İlköğretim bünyesinde Z Kütüphane uygulamasına başladıklarını açıkladı. Z Kütüphanenin Millî Eğitim Bakanlığı bütçesinden aktarılan kaynaklarla yapıldığını dile getiren Demir, projenin yatırım maliyetinin 69 bin TL olduğunu söyledi. Demir “Günümüzde öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek öğrenciyi okuldan ve eğitimden uzaklaşmaya doğru […]

Manyas İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Demir, İstiklal İlköğretim bünyesinde Z Kütüphane uygulamasına başladıklarını açıkladı. Z Kütüphanenin Millî Eğitim Bakanlığı bütçesinden aktarılan kaynaklarla yapıldığını dile getiren Demir, projenin yatırım maliyetinin 69 bin TL olduğunu söyledi.
Demir “Günümüzde öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek öğrenciyi okuldan ve eğitimden uzaklaşmaya doğru itmekte. Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında ilçemizde bulunan İstiklal İlköğretim Okuluna içerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile (e-kitap, z-kitap) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek kütüphane kurdu. Z-Kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphane kavramı ilçemizde bir okulumuzda hayat buldu” dedi. İçerisinde temel eserleri de barındıran z-kütüphanelerin, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneleri bir araya getirdiğini dile getiren Demir, okulun giriş katına konumlandırılan z kütüphanenin öğrencilere ödev hazırlama, çıkış alma ve dijital öğrenme içerikleri ile çalışma yapma şansı sağladığını söyledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz