UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,52 / Satış: 4,54

"Makam arabasını satın, Ban-Ban’a otobüs alın"

"Makam arabasını satın, Ban-Ban’a otobüs alın"
 • 07.03.2014

aybarsHer yerel seçim öncesi adayların veya aday adaylarının en büyük kozudur , aday oldukları şehrin,takımları , binlerce cefakar insanın gönül verdiği armaları üzerinden mavi boncuk siyaseti yapmak.
Güzel Bandırmamızda da hatırlanacağı gibi boynuna bordo beyaz atkıyı takan çıkar basın karşısına, sözler havada uçuşur, bir vaadler bir vaadler.
Seçim biter rahat koltuklara oturulur, futbol sezonu açılır, 3 ay önce oy uğruna fanatik taraftar taklidi yapan siyasi abilerimiz birden ortadan kaybolur. Makam koltukları daha rahat gelmiştir, soğuk çatısı olmayan 17 Eylül stadyumu yanında daha ağır basmıştır klimalı makam odaları, son model Audi makam arabalarının tekerleri geri geri gitmiştir, çamurlu stadyum yollarını görünce.
Takımın başkanlık seçimlerinden önce , koca bir sezon bir defa maça gelmeyen belediye büyüklerimiz yine ortaya çıkarlar, toplantılarda mikrofonu ellerine alırlar, belediyeden takıma şunu destek vereceğiz , bu projeleri tamamladığımızda takımın hizmetine sunacağız sözlerini verirken, 1 ay sonra, geçmiş belediye yönetiminin takıma sabit gelir amacıyla tahsis ettiği otoparkları geri almaya kalkarlar. Verilen sözlerde salon çıkışı unutulmuştur üstelik. Bandırma halkının takımına bağlılığını aldıkları tepkilerden anlarlar. Geri adım atarlar.
Sorsanız en büyük Bandırmasporlu onlardır !
Türkiyenin bir çok il ve ilçesinde belediye yönetimlerinden takımlara para akarken, Bandırmada işler tam tersine yürür. Bandırmasporun mal varlıklarının oluşturduğu gelirlerin kontrol edildiği Bandırma Spor vakfından, güreşçilere , karatecilere paralar hibe edilir ,sanki belediyenin varlığı gibi.
Bir hafta sürecek olan festival için , onlarca sponsor bulma yeteneğine sahip belediye büyüklerimiz , söz konusu Bandırmaspor oldu mu, koltuklarına yapışıp kalırlar adeta, belediyenin reklam basın yayın organları da birden işlevini kaybeder, festivalin tam aksine.
Şaşırır kalırsınız..
Seçildikleri gün ilk iş olarak eski makam arabasını satıp, değeri 40-50 bin Eurolarla ölçülen makam arabası alan bu büyüklerimiz , söz konusu Bandırmasporun 40 yaşında ki emaktar taka otobüsü olunca belediye borçlarından bahseder, taraftara kapıları kapatırlar. Yine ne hikmettir ki festivale getirilen sanatçı paraları nasıl oluyor karşılanıyor soruları havada kalır beyinlerimizi meşgul eder ? Taraftarın yıllar önce başlatıp yanlızlığa terkedildiği otobüs kampanyası da askıda kalır. O defterde öyle kapanır, tozlu raflara kaldırılır.
Belediyenin kullandığı makam arabasıyla , takımın emektar otobüsü arasında tek bir benzerlik rakamdır.
İkisi de 40 lıktır.
Makam arabası 40 bin Euro, emektar otobüs 40 yaşındadır.

Bandırma halkı , Bandırmaspor taraftarı olanları sessiz sessiz takip etmektedir, yılardır kandırılmaya çalışılmış fakat kandırılamamıştır. 5 yıllık görev süresinin sonuna yaklaştığımız belediye yöenetimine şu günlerde bir mesaj verircesine, kulaktan kulağa şöyle fısıldanmaktadır;
‘’1.Lig için mücadele eden bir takıma bu otobüs hiç yakışmıyor, ey Bandırma belediyesi,Makam arabasını satın, Ban-Ban’a otobüs alın..’’

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. cüneyt dedi ki:

  Çok haklısın arkadaşım BAL liginde bile 2 hafta önce şehrimizde konoklama yapan Somaspor un bile nasıl geldiğini gördük o fotoğrafı kapak yapın bu siyasetçilere.

 2. jakob dedi ki:

  duyuyormusunuz kronikler bir yanda otoparklar yapan külübe destek olan AKP diğer yanda aybarsın hatırlatıkları.
  hala CHP desteklemeye devammı.

 3. ahmet dedi ki:

  sonuna kadar destek…

YORUM YAZ