UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 4,13 / Satış: 4,15

KRONİKLERDEN, ADAMLIK DERSİ(Aybars Ozar)

KRONİKLERDEN, ADAMLIK DERSİ(Aybars Ozar)
  • 01.12.2013

aybarsPeşin peşin söyleyelim dostlar, biz bazıları gibi köşe yazarı kimliği arkasına sığınarak bilgimiz olsun olmasın aklımıza gelen her konuda eleştiri yönelten karakterlerden değiliz.
Son zamanlarda öyledir ki Bandırma da spor mu dersiniz, siyaset mi dersiniz, turizm mi dersiniz öyle uzmanlar türemiş ki her konuda her gün bir şeyler yazar, çizer olmuşlar. Kendileri istedikleri gibi eleştiri yöneltirken, kendilerine gelen eleştirileri kaldıramamaktadırlar.
Siyaset arenasında yazılar yazmayı uygun görmediğimizdendir ki bu kulvar onlara kalsın, lakin Bandırmada spor arenasını kimsenin haksız eleştiri odaklarına kurban etmeyeceğimizi herkesin bilmesini isteriz.

Son zamanlarda kendilerini ‘’Bandırmanın en büyük sivil toplum örgütü’’ olarak tanımlandıran Kronikler, herkesin bildiği üzere Bandırmaspor taraftar grubudur. Yıllardır yeri gelmiştir 5 kişi yeri gelmiştir 2.000 kişi organize şekilde takımlarını hiçbir zaman yalnız bırakmayan grup, geçmişte son zamanlarda sık sık sahne alan eleştiri odaklarının oklarına maruz kalmıştır. Bandırma da spor kamuoyunu takip eden herkesin anımsayacağı bir olayı mercek altına alacak olursak, Kronikler üzerinde oynanan oyun yıllar öncesinde başlamış, Bandırma çevre köylerinden birine kurulması söz konusu olan termik santrale tepki gösteren taraftar grubu hakkında hakarete varan yorumlar yapılmış yazılar yazılmıştır. Bu grup mensuplarına köşelerinde serseri, çapulcu, alkolik sıfatları yakıştıran beyefendiler, grup emektarlarının tepki amaçlı el emeği ile hazırladıkları pankartlara bez parçası yakıştırması yaparak eleştiri oklarını taraftar grubuna yöneltmişler, uzun zaman tepki görmüşlerdir.
Aynı beyefendiler hakaretlerini çabuk unutmuş olacaklar ki, bugün kendi yazılarına kendi görüşlerine saygı beklemektedirler.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusudur.

Günün birinde bu hakaretlere maruz kalan Kronikler, her geçen gün icraatlarına icraat katarak büyümesini sürdürmüş, sosyal olaylara ve önemli günlere karşı olan hassasiyetini kanıtlamıştır.
Buna örnek olarak Kronikler, her sene yapılan bayram yürüyüşlerine en ön safta katılmaktadır. Kronikler, her 10 Kasımda meydan da Atasının huzuruna çıkmıştır. Kronikler gezi parkı olaylarında Bandırmada olası bir provokasyonun önüne geçen en büyük etken olmuştur. Kronikler son olarak aylarca topladıkları binlerce mavi kapağı 2 hafta önce Engelliler derneğine bağışlayarak, tüm çevrelerden taktir toplamıştır. Hepimizin hatırlayacağı üzere 2 sezon önce 2.Lig Centilmen ligde takımımızın zirveye oynamasında en büyük pay yine sabrını, büyüklüğünü ve centilmenliğini ortaya koyarak taşkınlığın ve küfrün önüne geçen Kroniklerin olmuştur.
Kronikler her zaman camianın kalbi, yüreği ve gururu olmuş, bazılarının yakıştırdığı sıfatları, yaptıkları icraatlar la kendilerine geri iade etmiş adamlık dersi vermiştir.

Kroniklerin sosyal sorumluluk dersi vermesini görmezden gelenler, Bandırmaspor yönetiminin istikrarından rahatsız olanlar, Bandırmaspor’a tahsis edilen otoparklara yaygara koparıp, apartman önlerine koyulan ücretli otoparklara sessiz kalanlar, Bandırmada Amerikan futboluna ufuk çizgileri yetmeyenler, aynı kişilerdir.

Sizlerin nezdinde liderliğini çok sevgili kardeşim Özgün Eren’in yaptığı Kroniklere teşekkürlerimi, şehrimizin tek markası Bandırmaspor’umuza da başarı dileklerimi sunuyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ