UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Kayan: bihabersin

Kayan: bihabersin
  • 08.02.2018

AK Parti Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’ya yüklendi. Hüseyin Sarı’yı ilçe ve ilçe siyasetinden bihaber olmakla suçlayan Kayan “Ben 1,5 yıldır AK Parti Erdek İlçe Başkanıyım. 4 yıldır görevde olan ancak bir adım yol almayan sensin” dedi. Yaptıkları çalışmalar sonrasında Karşıyaka Mahallesi ve Kastri Bölgesi’ndeki imar planlarının Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandığını anımsatan Kayan “Ne oldu da 4 yıldır bekleyen bu planlar onaylandı? Senin performansını mevzuata, akla, mantığa ve vicdana aykırı bir anlayışla kördüğüme çevirdiğin 1/1000’lik planlarda göreceğiz. 4 yıl değil 44 yılda geçse nafile, artık topu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne de atamayacaksın” diye tepki gösterdi.

-Milletin aklıyla dalga geçme
Sarı’nın ilçenin nüfusunu arttırmak için hileli yollara baş vurduğunu iddia eden Kayan “Farklı yerlerde ikamet eden vatandaşların adreslerini Erdek’e aldırmak suretiyle her zamanki gibi hileli yollarla Erdek nüfusunu 50 binin üzeri çıkarmak için proje başlattın. Onu da beceremeyince “Zaten ummuyordum” sözünüzle milletin aklıyla dalga geçtin” dedi.

-Memurlar ve işçiler maaş alamıyor
Kayan “Kastri planlarını zamanında mevzuata uygun olarak yapılmış olsaydı, ilçenin nüfusu şimdi 50 binin üzerinde olacaktı. Bu arada Erdek Belediyesi’nde memurlar 10, sözleşmeli personellerde 13 aydır maaş almıyorlar. Lütfen insaniyet adına bu durum ile ilgilensen. Biz ikbal, makam ve mevki için değil daha güzel bir Erdek için uğraşıyoruz. Dürüst, adaletli ve temiz bir siyaset üretmek için çaba harcıyoruz. Merak etme Yukarıyapıcı Gölet’ini de çözdük. Çok yakında hem içme hem sulama suyu olarak değerli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız “ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ