UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

Kaçakçılardan akıl almaz yöntem

Kaçakçılardan akıl almaz yöntem
  • 21.02.2018

“Letgo” isimli alışveriş uygulamasının kaçakçılar tarafından sigara satışında kullanılmasına Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası’ndan tepki geldi.
Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ömer Metin gazetemize yaptığı açıklamada, android telefonlarda “Letgo” isimli alışveriş uygulamasının kaçakçılar tarafından sigara satışında kullanıldığını söyledi. Letgo üzerinden yapılan kaçak sigara satışlarının biran önce önüne geçilmesi gerektiğini dile getiren Metin, “Gayri resmi şekilde yapılan her türlü tütün mamulü, alkol ürünlerinin satışlarının yapılamaması için yetkililerin devreye girmesi kaçınılmaz olmuştur” dedi.

-Gerekli çalışmalar yapılmalı
Siber polisten bu satışların önünü kesebilecek her türlü çalışmayı yapması gerektiğini kaydeden Metin, “Gayri resmi yapılan her türlü ticaret önlenmeli. Burada sigara ve alkol konusu da olunca daha da dikkat edilmesi gerekiyor. Sosyal medya üzerinden yapılan sigara satışlarına hem özel tüketim vergisi, hemde insan sağlığını tehdit etmesinden dolayı vatandaşlarımız tercih etmemeleri gerekiyor. Ancak fiyat düşüklüğü vatandaşlarımızı cezbediyor. Sokakta polis ekiplerimiz, internet ortamında da siber polislerimiz bu gayri resmi ticarete dur demelidir “ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ