UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

İthal ette skandal!

İthal ette skandal!
  • 23.01.2018

Önce Ülkemizin Bekası ve Güvenliği, Milletimizin Varlığı ve Huzuru için sınır ötesinde Orta doğuda Cihat yapan gözbebeğimiz Askerlerimize başarı ve Zaferler diliyorum, Allah’ın Selamı ve himayesi üzerlerine olsun.
Efendim, Müslüman düşmanı “SIRP’lardan” Bosna Hersek’ten binlerce ton ET ithali anlaşması yaparak ilk İthal parti olan 20 ton eti, iki bilindik firma aracılığı ile Dana kıyma 29 TL Dana kuşbaşı 31TL ye satılacak ve fakir fukara ucuz et yiyecek diye açıklamalar yapılırken, bir kısım mütedeyyin Müslümanlar, ne eti olduğu, nerede nasıl öldürüldüğü ve ne kadar sağlıklı olduğu bilinmeyen bu etlerin ithalini hoş karşılamamıştı.
Ben de tam olarak emin olmadığım yerlerden kesinlikle ET mamulü bir şeyler yemekten imtina ettiğim gibi bu konuda birkaç satır bir şeyler de yazmıştım.
Son günlerde Ülke gündemine bomba gibi düşen İTHAL ET SKANDALI haberleriyle bu konuda haklı olduğumuz anlaşıldı, ama keşke o etler temiz çıksaydı da bizler haklı çıkmasaydık.
Bakınız Ülkemize ilk gelen İthal Etlerin, 24 Ağustos 2017 de incelemeye alınan ve 29 Ağustos 2017 günü belli olan tahlil sonuçlarında, Tıpta “E. Coli. O157” denilen bir bakteri tespit edilmiş, “E. Coli. O157” Tıp camiasınca, İnsan sağlığına zararlı en tehlikeli, gıda kaynaklı Patojen bakteriler arasında değerlendirilmektedir.
Bu durumda bu etler BOSNA HERSEK’E iade edilmedi, İmha da edilmedi, o bilindik marketlerin Tezgah altlarından bazı lokantalara gitti, çünkü o marketlere giden garibanların çoğu et alamadan geri döndü, fakirin işi yine rast gitmemişti, ama çok da iyi oldu her şerde bir hayır vardır misali “E. Coli. O157 hastalığına karşı sağlıklarını korumuş oldular.
Ancak SKANDAL bu kadarla bitmiyor, devamı ise şöyle, İthal etlerdeki hastalığı tespit eden laboratuvar tarafından ET ve SÜT kurumu genel müdürlüğü uyarılmış.
Kurum da bunun üzerine, İstanbul depo Müdürlüğüne, Sakarya, Sincan, ve Diyarbakır ET KOMBİNASI MÜDÜRLÜKLERİNE, analizi uygun çıkmayan emtialar başlığı altında yazı göndermiş, Yazıda Bakanlar kurulu kararıyla “MUJANOVİCİ” Firmasından alınan etler hatırlatılarak İthalat sözleşmesi kapsamında Ülkemize giriş yapan TIR’lardaki etlerden alınan numunelerde “E. Coli. 0157” Pozitif çıktığı ve insan gıdası olarak tüketimin uygun bulunmadığı Başkanlığımıza bildirilmiştir, diyerek topu taç’a atmıştır.
Eğer top taç’a atılmadıysa sonuç nedir? Bu etlere ne oldu? Yiyene afiyet olsun kalan sağlar bizimdir mi denildi?.
Dış Ülkelere İhraç ettiğimiz kuru soğanın bile boyutu anlaşma dışı biraz küçüklü ise hemen geri gönderiyorlar, Rusya ile domates iade krizi hakeza, peki bize bu etler neden yediriliyor, hastalık artsın daha fazla ilaç israfı olsun böylelikle ucuz etin kilosu da yüzlerce lirayı bulsun mu? iyi madem.

Esen kalınız…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ